Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policja z Wodzisławia Śląskiego pojawiła się na Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego

  • Dodano: 2023-05-25 06:30, aktualizacja: 2023-05-24 22:20

Wodzisławscy policjanci zostali partnerem Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego, który odbył się w miniony weekend. Wydarzenie zgromadziło tłumy miłośników jazdy na rowerze.

Obecność policjantów miała przypomnieć rowerzystom, aby zawsze dbali o swoje bezpieczeństwo. Policyjne działania były prowadzone w ramach kampanii "Jednośladem bezpiecznie do celu".

W dniach 20 i 21 maja odbył się pierwszy Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego. Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o wszystkich pasjonatach jazdy na rowerze.

Dwa dni wspólnego odkrywania uroków Żelaznego Szlaku Rowerowego

Festiwal miał miejsce po obu stronach granicy, przyciągnął uwagę nie tylko mieszkańców gminy Godów.

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego to nie tylko doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu, ale także okazja do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i odkrywania uroków naszego transgranicznego regionu.
Organizatorzy zadbali również o najmłodszych miłośników jazdy na rowerze. Specjalnie dla nich, na terenie skate parku powstało miasteczko ruchu drogowego. Na nim, pod okiem specjalisty - policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim można było doskonalić swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Policyjna akcja profilaktyczna odbyła się w ramach kampanii "Jednośladem bezpiecznie do celu". Najmłodsi cykliści chętnie próbowali swoich sił w samodzielnym pokonaniu wyznaczonej trasy. Dzieci chętnie słuchały policyjnych wskazówek i wszystkie były zgodne, że jazda na rowerze jest super!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również