Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Podsumowanie działań "Trzeźwość". Jak wypadł Wodzisław Śląski?

  • Dodano: 2023-02-24 07:00, aktualizacja: 2023-02-23 21:34

Od przedwczoraj rana policjanci wodzisławskiej drogówki prowadzili działania własne pod nazwą "Trzeźwość". Głównym celem akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących "na podwójnym gazie".

Przedwczoraj o godzinie 6 rano policjanci z wodzisławskiej drogówki rozpoczęli działania własne pod nazwą "Trzeźwość". Nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Akcja zakończyła się wczoraj rano.

Mundurowi w ramach działań sprawdzili stan trzeźwości prawie 1300 kierujących. Z ruchu drogowego zostało wyeliminowanych łącznie pięciu kierujących. Dwaj kierowali pojazdem, znajdując się w stanie nietrzeźwośći, każdy z nich miał ponad 0,8 promila. Zostali zatrzymani w Wodzisławiu Śląskim, na ulicy Starowiejskiej, oraz na ulicy Zagrodowej.

Rowerzyści również nie byli trzeźwi

Policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich został zatrzymany na ulicy Cmentarnej w Gołkowicach. U niego badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila. Drugi rowerzysta został zatrzymany na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim. Miał w organizmie ponad pół promila. Natomiast na ulicy Raciborskiej w Gorzycach mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, który jak się okazało miał w organizmie nieco ponad 0,4 promila.

Kolejny raz przypominamy i apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze! Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu, narażasz się na odpwiedzialność prawną i finansową. Alkohol jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń na drodze. Bądź odpowiedzialny! - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również