Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Pierwsze w tym roku działania "Bezpieczny cyklista". Jak wypadł Wodzisław Śląski?

  • Dodano: 2023-04-28 06:30, aktualizacja: 2023-04-27 20:39

Mundurowi z wodzisławskiej drogówki prowadzili działania wzmożone pod nazwą "Bezpieczny cyklista". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa miłośników jazdy rowerowej.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej jednostki prowadzili działania wzmożone pod nazwą "Bezpieczny cyklista". Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów. Policyjne działania polegały na sprawdzaniu zachowań kierujących względem rowerzystów, ale również zachowaniom samych cyklistów. Mundurowi sprawdzali podstawowe wyposażenie oraz stan trzeźwości. W ramach działań stróże prawa ujawnili łącznie 44 wykroczenia, z czego 23 sprawcami byli rowerzyści. Na 13 cyklistów policjanci nałożyli mandaty, w tym na jednego, który kierował rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. 10 rowerzystów zostało pouczonych. Stróże prawa ukarali mandatami 17 kierujących samochodami, a 4 pouczyli.

Policyjne działania wzmożone są prowadzone w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre, mundurowi życzą dużo przyjemności z jazdy na rowerze, a przede wszystkim, bezpiecznej jazdy na rowerze! - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również