Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Osiedlowe śmietniki wyglądają jak las. Choinek po świętach przybywa z każdym dniem

  • Dodano: 2021-01-14 13:45

Wygląda na to, że żywe choinki zdecydowanie wygrały rywalizację z tymi sztucznymi. Tyle, że jest z nimi jeden podstawowy problem. Kiedy kończy się okres świąteczny, coś trzeba z nimi zrobić. Z każdym dniem na osiedlowych śmietnikach ląduje coraz większa liczba mniej lub bardziej uschniętych drzewek. Jednak nie wszyscy mieszkańcy wyrzucają choinki do śmieci.

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25


– Wynieśliśmy ją do lasu za domem, tak żeby tam sobie siedziała. Sąsiad ją potem chyba wziął na opał właśnie w domu  mówi Weronika, mieszkanka Wodzisławia Śląskiego.

– Mam choinkę taką w doniczce więc nie będę jej wyrzucać tylko jak później się przyjmie to posadzę w ogrodzie. No i to przede mną jeszcze wszystko – mówi Izabela, mieszkanka Wodzisławia Śląskiego.

Dla tych, którzy jednak zdecydują się wyrzucić choinkę urzędnicy mają kilka gotowych rozwiązań. W niektórych przypadkach jest nawet szansa, że nasze drzewko uzyska drugie życie.

– Pracownicy punktu selektywnej zbiórki odpadów to te osoby, które odbierają choinki zarówno te, które jeszcze mają szansę na przeżycie czyli kupowane przez mieszkańców w doniczkach jak i choinki, które już szansy na przeżycie nie mają czyli pozbawione systemu korzeniowego nie mają. To właśnie tam najlepiej dostarczyć choinkę czy to w doniczce, czy to bez doniczki i pracownicy już się w pełni nią zajmą – mówi Anna Szweda – Piguła, rzecznik prasowy UM Wodzisław Śląski.

Osiedlowe śmietniki wyglądają jak las. Choinek po świętach przybywa z każdym dniem
Osiedlowe śmietniki wyglądają jak las. Choinek po świętach przybywa z każdym dniem

Na odbiór choinek od mieszkańców przygotowują się już też Katowice. Tu mieszkańcy będą mieli dwie możliwości.

– Pierwszy sposób to w każdym momencie mieszkaniec ma możliwość przywiezienia tej choinki do jednego z naszych czterech punktów gminnych odbioru odpadów w dowolnym terminie ale musi to zrobić własnym transportem. Natomiast drugi sposób to jest to, że odbieramy te choinki bezpłatnie od mieszkańca w terminach wywozów odpadów wielkogabarytowych w zabudowie wielorodzinnej i w terminach odpadów bio w zabudowie jednorodzinnej – mówi Antoni Ostrowski, MPGK Katowice.

Najbliższy termin takiej zbiórki jednak dopiero w lutym. W Jaworznie jest jeszcze ciekawiej, bo tam miasto otrzymane od mieszkańców choinki w doniczkach posadzi na specjalnie wyznaczonej działce, żeby drzewka mogły rosnąć dalej tworząc jaworznicki zagajnik świąteczny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również