Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Odprawa roczna wodzisławskiej policji. Jak wyglądał poprzedni rok?

  • Dodano: 2023-02-20 07:00, aktualizacja: 2023-02-19 08:50

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyła się odprawa służbowa. Komendant Powiatowy, mł. insp. Wiesław Dryja przedstawił wyniki osiągnięte przez policjantów wodzisławskiego garnizonu w 2022 roku, a także nakreślił główne cele i priorytety na bieżący rok. W odprawie uczestniczył pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski.

Odprawa rozpoczęła się złożeniem przez Naczelnika Wydziału Prewencji, nadkom. Artura Szweda meldunku pełniącemu obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Markowi Nowakowskiemu. Następnie komendant wodzisławskiej Policji mł. insp. Wiesław Dryja przywitał zgromadzonych gości. W odprawie, oprócz policjantów uczestniczyli: Wicestarosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła, Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Adam Krzyżak, Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca oraz Prokurator Rejonowy Marcin Felsztyński.

Podsumowanie poprzedniego roku

Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, mł. insp. Wiesław Dryja przedstawił  wyniki poszczególnych pionów: kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego i logistyki. Wspomniał także o najważniejszych programach, kampaniach i inicjatywach realizowanych przez policjantów wodzisławskiego garnizonu, a także sukcesach wodzisławskich mundurowych.

W dalszej części narady, szef wodzisławskich policjantów skierował podziękowania obecnym na odprawie gościom. Podziękował za włożony wkład i dobrą współpracę w zakresie pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Podziękował też za życzliwość, okazywane zrozumienie dla potrzeb i udzielone w 2022 roku wsparcie, również te finansowe. Za wzorową współpracę, Komendant podziękował również szefowi wodzisławskiej prokuratury.

W kolejnej części odprawy głos zabrał Wicestarosta Wodzisławski, Tadeusz Skatuła, który w imieniu Starosty Wodzisławskiego pogratulował osiągniętych w 2022 roku wyników i podziękował za duże zaangażowanie wodzisławskich mundurowych w wykonywaną przez nich pracę. Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca, który również podziękował Komendantowi i podległym mu policjantom za wspólną pracę na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców poprzez realizację wspólnych projektów.

Na zakończenie odprawy głos zabrał pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Marek Nowakowski. Komendant podziękował  policjantom za rok ciężkiej pracy, bardzo wysoko ocenił wyniki osiągnięte przez wodzisławską jednostkę. Podziękował również samorządowcom oraz szefowi wodzisławskiej prokuratury, za dobrą współpracę na rzecz wspólnego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również