Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

O afrykańskich kobietach w Bibliotece

  • Dodano: 2019-03-11 09:00

Urząd Miasta oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zapraszają na spotkanie z Beatą Lewandowską-Kaftan, autorką książki pt. "Afryka jest kobietą".

"Afryka jest kobietą"- to zbiór 16 opowieści i impresji, których bohaterkami są afrykańskie kobiety poznane przez Beatę Lewandowską-Kaftan podczas blisko 15 lat podróży po Czarnym Lądzie. Kobiety te różnią się pochodzeniem, wyglądem, wyznawaną religią czy zwyczajami, ale łączy je odwaga, piękno i siła. Są wśród nich smukłe Turkanki, żyjące na terenach, gdzie nikt z nas nie przetrwałby tygodnia, i dumne Hamerki domagające się chłosty, by okazać swą odwagę, a także Himba o nieskazitelnie gładkiej skórze dzięki stosowaniu makijażu otjize. Są opowieści o kobietach Suahili, które w swoich sekretnych kobiecych rytuałach łączą kamasutrę z rytmami afrykańskich bębnów. I o kobietach z plemienia Mursi, które do dziś noszą wielkie krążki wargowe. Z historii wyłania się obraz Afryki prawdziwej, a nie tej z katalogów biur podróży, ilustrowany pięknymi fotografiami.

Spotkanie odbędzie się 13 marca o godz. 19:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Plakat

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.