Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

18 marca rusza rekrutacja do przedszkoli

  • Dodano: 2019-03-08 10:15

18 marca o godz. 8:00 rusza rekrutacja do wodzisławskich publicznych przedszkoli.

Rekrutacja potrwa do 25 marca, do godz. 9:00

Nowy termin rekrutacji do szkół podstawowych zostanie dopiero ustalony. Będzie zależny od daty przyjęcia uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Wodzisław Śląski oraz określenia ich granic obwodów od 1 września 2019 r.

Rekrutacja będzie prowadzona w systemie elektronicznym. Nabór do publicznych przedszkoli, dla których miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym, będzie realizowany przy pomocy systemu na stronie internetowej: www.wodzislawslaski.przedszkola.vnabor.pl. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dostępne są tutaj.

Wraz z wnioskami o przyjęcie do przedszkoli należy złożyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, 27 lutego, radni przyjęli uchwały w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji i liczby punktów za poszczególne kryteria oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia, stosowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na drugim etapie do publicznych przedszkoli, dla których miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym, a także w sprawie zmiany analogicznej uchwały dotyczącej rekrutacji do szkół podstawowych. Z treścią uchwał można zapoznać się na stronie www.wodzislawslaski.esesja.pl.

W razie pytań prosimy kontaktować się z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta (nr tel. 32 45 90 538).

Przyjęta uchwała
UCHWAŁA NR VI/34/19 RADY MIEJSKIEJ WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji i liczby punktów za poszczególne kryteria oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia, stosowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na drugim etapie do publicznych przedszkoli, dla których miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również