Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowe piętro już powstaje

  • Dodano: 2020-10-12 07:00, aktualizacja: 2020-10-11 15:20

Roboty remontowo-budowlane w pałacu na Starym Mieście idą pełną parą.

Najważniejszym zadaniem jest obecnie przykrycie obiektu przed zimą. Zanim to jednak nastąpi, powstanie kolejne piętro. Jego konstrukcję już widać.

Urząd Miasta przedstawia najnowsze wizualizacje Pałacu Dietrichsteinów. Zobaczycie na nich pałac, jaki realnie będziemy mogli oglądać już po zakończeniu remontu. Robotnicy montują właśnie specjalną, metalową konstrukcję nowego piętra. Tym samym pałac upodabnia się do wodzisławskiego obiektu sprzed lat.

Przypomnijmy, po wielu wymagających staraniach o kompleksową modernizację Pałacu Dietrichsteinów, marzenia nareszcie się spełniają. Jedna z pierwszych budowli w stylu klasycystycznym w Polsce jest remontowana dzięki zdobytym środkom unijnym. Dofinansowanie z uwzględnieniem budżetu państwa wynosi 11 150 445,72 zł. To 95% kosztów całej inwestycji.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Koszt całkowity remontu wodzisławskiego Pałacu to 11 937 180,23 zł.

W ramach projektu są prowadzone prace konserwatorskie, restauratorskie i adaptacyjne Pałacu Dietrichsteinów. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Działania te przyczynią się do realizacji celu głównego projektu, jakim jest zwiększenie atrakcyjności Pałacu i znajdującego się w nim Muzeum, a przez to również do zwiększenia atrakcyjności miasta.

Nowe piętro już powstaje

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.