Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowa koncepcja strefy relaksu w Krytej Pływalni "Manta"

  • Dodano: 2024-04-19 11:45

Strefa saun na Krytej Pływalni „Manta” w dzielnicy Wilchwy to miejsce dla wszystkich spragnionych odpoczynku. Sauna daje idealne możliwości zrelaksowania organizmu, tak fizycznego, jak i psychicznego. Teraz ta wodzisławska strefa regeneracji ma zyskać nowe oblicze. MOSiR "CENTRUM" zlecił wykonanie projektu modernizacji tej przestrzeni. Jak wygląda nowa koncepcja? Sprawdź poniżej.

Nowe oblicze strefy saun na "Mancie”

Strefa saun na wodzisławskiej Krytej Pływalni "Manta" ma zyskać nowe oblicze. Nowa, przygotowana na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim koncepcja zagospodarowania terenu przynależącego do obiektu zakłada budowę dużej zewnętrznej sauny z przedsionkiem, zadaszeniem, tarasem, jacuzzi i prysznicami. Co ważne, ze stanowiska natrysków będzie można korzystać przy temperaturze -10 st. Celsjusza. To z pewnością bardzo dobra informacja dla wszystkich spragnionych odpoczynku.

Otwarcie strefy saun w 2017 roku

Strefa saun, która znajduje się na terenie Krytej Pływalni "Manta" została oficjalnie otwarta na początku 2017 roku. Wykonano wówczas taras drewniany z saunami beczkowymi, banią z piecem zewnętrznym na węgiel i stanowiskami natrysków zewnętrznych. Wybudowano także ścianki z gazonów, wzdłuż zachodniej granicy działki oraz na fragmencie północnej. Prace objęły również wykonanie instalacji wodociągowej i kanalizacji sanitarnej doprowadzającej wodę do nowo projektowanych urządzeń oraz wykonanie instalacji elektrycznych zasilania saun i oświetlenia tarasów.

Strefa wyposażona jest w dwie sauny suche - fińskie, z której każda pomieści 12 osób. Znajdują się tam także beczka z zimną wodą oraz duża balia z gorącą wodą, która od 2019 roku ze względów ekologicznych ogrzewana jest piecem elektrycznym, a nie drewnem, jak to było wcześniej. W dużej balii, w której temperatura dochodzi nawet do 50 stopni, można poczuć klimat sauny japońskiej i ukoić zmęczenie.

Dla kogo pobyt w saunie będzie korzystny?

Pobyt w saunie wspomaga odchudzanie i regeneruje organizm w odnowie biologicznej sportowców. Pozytywnie wpływa także na osoby, ktore mają zaburzenia ukrwienia, choroby dróg oddechowych, np. zapalenie zatok, infekcje, zmiany skórne (np. trądzik), nerwicę, choroby o podłożu reumatycznym w stanie remisji objawów oraz infekcje układu wydalniczego.

Kto nie może przebywać w saunie?

W saunie nie powinny przebywać kobiety w ciąży, okres oraz podczas miesiączki, a także osoby z epilepsją, uzależnione od leków, alkoholu i narkotyków, chorobą nowotworową, miażdżycą, zaburzeniami krzepnięcia krwi, stanami pozawałowymi, chorobami wieńcową i zakaźnymi, jaskrą oraz niektórymi schorzeniami przewodu pokarmowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również