Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nietrzeźwy 57-latek stracił panowanie nad pojazdem i spowodował kolizję

  • Dodano: 2024-06-07 14:15

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 57-letniego kierującego, który stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał w murek. Jak się okazało, miał on w organizmie 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu kara 3 lat więzienia. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą.

Kierujący mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w murek

Wczoraj przed godziną 21 wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Szybowej w Krostoszowicach. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący mitsubishi, 57-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego jadąc ulicą Szybową, nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w betonowy murek posesji. Badanie retrospekcyjne wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile. Został zatrzymany, odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 3 lat więzienia.

Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą. Przypominają, że nietrzeźwi kierujący są najczęściej sprawcami najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Wodzisław Śląski / fot. KMP Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również