Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nietrzeźwi kierowcy w rękach wodzisławskich stróżów prawa!

  • Dodano: 2019-12-30 11:30

W czasie minionego weekendu mundurowi zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

Rekordzistą okazał się być 35-letni kierowca VW, który miał w organizmie ponad trzy i pół promila alkoholu. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko utrata prawa jazdy ale nawet kara dwuletniego pobytu w więzieniu.

Pierwszego z amatorów jazdy na podwójnym gazie policjanci zatrzymali w piątek. W Wodzisławiu Ślaskim na ulicy Skrzyszowskiej zatrzymano do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Honda Civic. W organizmie 32-latka było ponad 2,5 promila.

W sobotę, w Połomi na ulicy Centralnej policjanci kontrolowali pojazd marki Opel. Badanie alkomatem u 42-letniego kierowcy wykazało niespełna 2 promile alkoholu.

W sobotę chwilę po godzinie 21:00, w Mszanie na Drodze Głównej Południowej w ręce policjantów z drogówki wpadł wspomniany już 35-latek. Kierowca VW wsiadł za kółko i to w dodatku pijany. Mężczyzna "wydmuchał" ponad trzy i pół promila.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za "kółko" nawet po przysłowiowym kieliszku. Naprawdę nie warto ryzykować, nawet gdy mamy tylko kawałek do domu. 

PAMIĘTAJMY!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również