Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nie masz planów na weekend? Sprawdź co oferuje Wodzisław Śląski

 • Dodano: 2024-05-17 13:00

W Wodzisławiu Śląskim nie ma czasu na nudę. Świadczy o tym chociażby oferta kulturalna i turystyczna przygotowana na nadchodzący weekend. Jakie wydarzenia czekają nas w dniach od 17 do 19 maja?

Weekendowe wydarzenia w mieście 

piątek, 17 maja

 • „Pociąg do gier” w godz. 17:00-20:00, Dworzec kolejowy

Brakuje ci pomysłu jak spędzić piątkowe popołudnie? A może po prostu chcesz spędzić kilka godzin z przyjaciółmi, rodziną lub w gronie jeszcze nieznanych Ci ludzi? W Wodzisławiu znajdziesz na to idealne rozwiązanie. W każdy piątek na wodzisławskim Dworcu Kolejowym odbywa się wydarzenie pn. „Pociąg do gier”, które na pewno urozmaici Ci początek weekendu. Gry planszowe przechodzą prawdziwy renesans, stając się ciekawą i angażującą rozrywką, dlatego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

sobota, 18 maja

 • 22. Wodzisławska Gala Taneczna, Wodzisławskie Centrum Kultury

  Wodzisławska Gala Taneczna MIX to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach tańca, szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli.
   
 • Kwiatobazar i Ekoporanek w godz. 10:00-14:00, Rynek

  Miasto stawia na ekologię, dlatego warto wprowadzać dobre nawyki oraz inspirować do podejmowania ekologicznych wyborów. Pomogą nam w tym zaplanowane w ramach tego wydarzenia warsztaty oraz spotkania ze specjalistami.

  W programie znalazły się:

  • Poranne rozciąganie z Tomaszem Majewskim z Fitvision,
  • warsztaty robienia eko doniczek z plastikowych butelek z Ekodoradczynią,
  • warsztaty sadzenia kwiatów ze Służbami Komunalnymi Miasta w Wodzisławiu Śląskim,
  • warsztaty artystyczne z wykorzystaniem drewnianych odpadów z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego "Dziupla" i Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku,
  • spotkanie ze specjalistami z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim,
  • spotkanie ze strażnikami Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego oraz policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim,
  • warsztaty robienia magnesów.

  Wodzisławski Kwiatobazar to wydarzenie, które od kilku lat odbywa się na wodzisławskim rynku w kwietniu lub maju. Miłośnicy ogrodnictwa mają wtedy możliwości zakupu unikalnych roślin i produktów ogrodniczych od lokalanych sprzedawców.
   
 • Wodzisławski Ekobazar o godz. 9:00, Rynek

  Wodzisławski Ekobazar na Rynku to wydarzenie stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie naturalne produkty i ekologiczne podejście do życia. W każdą sobotę od godz. 9:00 można tam nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich. Ekobazar swoją premierę miał we wrześniu 2019 roku i spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Dzięki temu na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń.
   
 • Zwiedź wieżę widokową na Grodzisku w godz. 12:00-18:00, Baszta Rycerska

  Wszyscy poszukiwacze przygód, miłośników historii zaproszeni są do odwiedzenia prawdziwego skarbu wodzisławskiej ziemi - Wieży Romantycznej. Obiekt jest otwarty do zwiedzania w każdy weekend (soboty i niedziele) w godz. od 12:00 do 18:00.

niedziela, 19 maja

 • Zwiedź wieżę widokową na Grodzisku w godz. 12:00-18:00, Baszta Rycerska

  Widok z Baszty Rycerskiej bywa zaskakujący. Co można dostrzec z punktu widokowego? Przy dobrej pogodzie oczom ukazują się wschodnie Sudety - opawska część Niskiego Jesionika, pomnik II Wojny Światowej w Hrabyne. Dobrze widoczne są również takie szczyty jak Velky i Mały Roudny. Co ciekawe przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych widoczny jest masyw Pradziada.


Źródło: UM Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również