Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Najechał na kolumnę pojazdów uczestniczącą w kolizji drogowej

  • Dodano: 2019-03-28 09:15

Gdy mundurowi jechali przedwczoraj na zdarzenie drogowe do Pszowa, mowa była o zderzeniu czterech pojazdów i jednej rannej osobie. Dopiero na miejscu okazało się, że w tym samym miejscu doszło do dwóch różnych zdarzeń tj. kolizji i wypadku drogowego. W tym drugim ranna została jedna osoba.

Przebieg zdarzenia

Przedwczoraj, kilka minut po godzinie 14.00 mundurowi zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego w Pszowie na ulicy Traugutta. Wezwanie dotyczyło zderzenia czterech samochodów osobowych, w którym ranna została jedna osoba. Na miejscu policjanci ustalili, że w tym miejscu doszło do dwóch osobnych zdarzeń. Z informacji przekazanych przez uczestników i świadków zdarzenia wynikało, że kierujący samochodem marki Ford Fusion jadąc ulicą Traugutta w kierunku ulicy Pszowskiej, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi, w wyniku czego najechał na jego tył a ten z kolei siłą uderzenia przemieścił się do przodu i uderzył w tył pojazdu marki Peugeot. 26-letni kierowca forda, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Chwilę później, w kolumnę pojazdów, które brały udział w zdarzeniu, na tył forda najechał 76-letni kierowca Toyoty Corolla, który również nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, powodując wypadek, w którym ranna została jedna osoba. 73-letnia pasażerka Toyoty ze złamanym nadgarstkiem i stłuczoną klatką piersiową została przewieziona do szpitala.

Zachowanie odpowiedniego odstępu między pojazdami jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego

Im większy dystans pomiędzy pojazdami, tym dłuższy czas na reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji i większe szanse na uniknięcie kolizji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również