Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nabór wniosków do Programu "Ciepłe Mieszkanie"

  • Dodano: 2023-09-29 11:45

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nowy nabór wniosków do Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” skierowany m.in. do wspólnot mieszkaniowych obejmujących od 3 do 7 lokali mieszkalnych.

Program Priorytetowy "Ciepłe Mieszkanie"

Wspomniany Program obejmuje: demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe w budynku oraz zakup i montaż wspólnego źródła ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i cwu, zakup i montaż: nowej instalacji centralnego ogrzewania i/lub cwu, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi, drzwi/bram garażowych, mikroinstalacji fotowoltaicznej, a także na przygotowanie dokumentacji (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa, ekspertyzy).

Jaka jest maksymalna kwota i intensywność dofinansowania?

  • kompleksowa termomodernizacja z wymianą źródła ciepła - 350 tys. zł (60 proc.),
  • kompleksowa termomodernizacja z wymianą źródła ciepła oraz zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej - 360 tys. zł (60 proc.) lub 375 tys. zł (60 proc.) dla zadania uwzględniającego pompy ciepła,
  • termomodernizacja bez wymiany źródła ciepła - 150 tys. zł (60 proc).

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach [otwiera się w nowym oknie].

Nabór wniosków w programie jest dwuetapowy. W pierwszej kolejności gmina występuje do właściwego terytorialnie funduszu ochrony środowiska z chęcią przystąpienia do programu, a następnie wspólnoty, jako beneficjenci końcowi, składają do urzędu gminy wniosek o dofinansowanie.

W związku z powyższym miasto rozpoznaje zainteresowanie Programem wśród wspólnot mieszkaniowych, znajdujących się na terenie Wodzisławia Śląskiego. Chętne do udziału w programie wspólnoty, proszone są o zgłoszenie drogą elektroniczną na adres: kancelaria@wodzislaw-slaski.pl z dopiskiem „Wydział Ochrony Środowiska - Ciepłe mieszkanie” w terminie do 6 października 2023 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również