Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nabór do Wodzisławskiej Rady Seniorów

  • Dodano: 2022-06-01 07:00, aktualizacja: 2022-05-31 22:31

W celu zapewnienia seniorom wpływu na sprawy dotyczące lokalnej społeczności w naszym mieście powołana została Wodzisławska Rada Seniorów. W tym roku 4-letnią kadencję zakończyła obecna Rada.

W czwartek, tj. 26 maja br. pojawiło się zarządzenie prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego w sprawie ogłoszenia naboru na członków wspomnianego organu.

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego w poniedziałek, 30 maja br. ogłosił nabór na członków Wodzisławskiej Rady Seniorów, która zrzesza przedstawicieli osób starszych oraz reprezentantów podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku.

Kto może być w Wodzisławskiej Radzie Seniorów?

Przypominamy, że w skład Rady wchodzi 8 członków, a ich kadencja trwa 4 lata. Członkiem może być osoba, która na stałe mieszka w Wodzisławiu Śląskim i uzyska poparcie co najmniej 40 osób mających również stałe miejsce zamieszkania w mieście, z wyjątkiem osób wskazanych spośród swoich przedstawicieli przez podmioty działające na rzecz osób starszych. Dana osoba może udzielić poparcia wyłącznie jednemu kandydatowi na członka Rady.

Posiedzenia Rady odbywa się w miarę potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na pół roku.

Zgodnie z zarządzeniem z 30 maja br. nabór potrwa do 20 czerwca 2022 roku.

Formularz zgłoszeniowy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również