Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę

  • Dodano: 2020-05-28 08:15, aktualizacja: 2020-05-28 09:48

Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom

 Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. W niektórych miejscach może na drodze leżeć piach, kierowcy samochodów jeszcze przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne także, aby nie przeceniać swoich możliwości.

Motocyklisto pamiętaj!

  • zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze,

  • nie wymuszaj pierwszeństwa,

  • zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów,

  • nie popisuj się ryzykowną jazdą przed innymi- to może kosztować zdrowie, a nawet życie ciebie lub inne osoby,

  • zadbaj o odpowiednią odzież (najlepiej w jaskrawych kolorach): kask ochronny, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice- zwiększą twoje bezpieczeństwo,

Z troski o mniej widocznych na drogach motocyklistów zwracamy uwagę do kierowców samochodówżeby częściej zerkali w lusterka. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widoczni dla pozostałych uczestników ruchu. Nagminne jest również rozpoczynanie manewru wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko. Kierowcy samochodów nie zdają sobie sprawy jak z pozoru prosta czynność nabiera w tym przypadku ogromnego znaczenia, bo przecież jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Julia

    Czy wodzisławscy policjanci oprócz apelowania coś jeszcze robią? Jak patrzy się na drogi to ma się wrażenie że policji w tym mieście nie ma! Za co wy bierzecie pieniądze?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również