Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Muzyczne Spotkania Seniorów w WCK

  • Dodano: 2020-09-30 06:30, aktualizacja: 2020-09-30 07:16

W świat klasyki zaproszą słuchaczy artyści, którzy na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawią się w ramach wydarzenia "Muzyczne spotkania seniorów".

Koncert odbędzie się w poniedziałek, 26 października o godzinie 18:00

Podczas koncertu przed gronem publiczności zaprezentują się Anna Trefon, utalentowana skrzypaczka oraz Artur Hes, który usiądzie za fortepianem. Rozbrzmiewać będą utwory znamienitych kompozytorów. W repertuarze znajdą się m.in. "Sonata wiosenna" Ludwiga van Beethovena oraz "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego.

Anna Trefon należy do grona interesujących i utalentowanych muzyków młodej generacji. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracowała pod kierunkiem wybitnych osobistości. W roku 2008 uzyskała stypendium Idyllwild Arts Academy, dzięki czemu udała się do Kalifornii na kurs muzyki kameralnej i orkiestrowej prowadzony przez cenionych twórców, takich jak: Christoph Wyneken czy Igor Gruppman, którego finałowy koncert odbył się w sali Disney Hall w Los Angeles. Będąc czynnym muzykiem występuje jako solistka i kameralistka wykonując muzykę różnych epok – od baroku poprzez Brahmsa, aż do muzyki współczesnej i rozrywkowej. 

Artur Hes jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił również na podyplomowych solistycznych studiach Konzertexamen w Hochschule Musik Detmold w Niemczech. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertował w wielu miastach Polski i zagranicą, m.in.: w Niemczech, Bułgarii, Szkocji, we Francji czy na Słowacji. Występuje jako solista i kameralista, prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Rybniku. 

- Muzyczne spotkania seniorów w WCK cieszą się dużą popularnością. Nasza współpraca z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku doskonale odpowiada na kulturalne potrzeby tej grupy mieszkańców miasta. Zapraszam do bezpiecznego udziału w organizowanym wydarzeniu - zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Koncert organizują: Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Wodzisławskie Centrum Kultury. Bilety w cenie 7 zł są już do nabycia pod adresem TUTAJ i w kasie WCK.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem, który jest dostępny na stronie internetowej WCK.

Kasa będzie otwarta na godzinę przed imprezą, a zamknięta na 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia. O godzinie wydarzenia nie będzie możliwości wejścia do obiektu. Wyznaczone zostały również specjalne godziny funkcjonowania kasy dla seniorów, w czwartki od 10:00 do 12:00. Żeby zapewnić komfort oglądania i bezpieczeństwo, na sali może przebywać maksymalnie połowa widowni, w odpowiednich odstępach i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Miejsca są numerowane i obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca, z wyjątkiem osób z niepełnosprawnością, dzieci oraz mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Niezbędne jest także podpisanie przez uczestników wydarzenia stosownego oświadczenia, które można pobrać ze strony internetowej  oraz przy wejściu do WCK. 

Muzyczne Spotkania Seniorów w WCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również