Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Motocykle i quady niszczą hałdę "Wrzosy" - wspólne działania policji i SRK

  • Dodano: 2024-06-20 16:30

Policjanci z Komisariatu Policji w Pszowie wspierani przez mundurowych z wodzisławskiej drogówki wspólnie z pracownikami Spółki Restrukturyzacji Kopalń prowadzili kontrolę ternu hałdy "Wrzosy" w ramach akcji "Motocykl i quad".

Dewastacja hałdy

W minioną sobotę policjanci z Pszowa wraz z pracownikami Spółki Restrukturyzacji Kopalń prowadzili kontrolę hałdy "Wrzosy" w ramach akcji " Motocykl i Quad". W trakcie prowadzonych czynności pracownicy SRK za pomocą drona wskazywali miejsca zagrożone dewastacją przez motocyklistów i użytkowników pojazdów typu quad.

Pomimo zakazów jeżdżą po hałdzie

Pracownicy spółki zwracają uwagę, że w ostatnim czasie wbrew zakazom, osoby poruszające się pojazdami po zboczach hałdy powodują uszkodzenia wykonanych zabezpieczeń zboczy hałdy, co w konsekwencji doprowadza do natlenienia i powoduje realne zagrożenie wystąpienia pożaru, rozprzestrzeniania się trujących i duszących dymów oraz obsunięcia się zboczy zwałowiska.

W najbliższym czasie planowany jest szereg wspólnych działań mających na celu zapobieganie dewastacji terenu pokopalnianego znajdującego się na terenie powiatu wodzisławskiego.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Wodzisław Śląski / fot. KMP Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również