Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Młodzi biathloniści z Wodzisławia na podium! Sukcesy UKS Strzał

• Dodano: 2024-10-09 14:15

W dniach 4 i 5 października na wodzisławskiej strzelnicy odbyły się Mistrzostwa Województwa Śląskiego Młodzików w biathlonie letnim. Na linii startu pojawiło się niemal 60 zawodników m.in. z Katowic, Chorzowa, Żywca i oczywiście Wodzisławia Śląskiego.

Indywidualne zmagania pełne emocji

Pierwszego dnia zawodów tj. 4 października rozegrano biegi indywidualne. Za każdy niecelny strzał biathloniści otrzymywali 20 sekund kary. Zawodnicy UKS Strzał Wodzisław Śląski wywalczyli tego dnia 5 medali w tym: srebro Aurelia Latuszewskiego i brąz Piotra Zająca. W młodzikach młodszych złoty krążek zdobył natomiast Alan Majcher, a w młodziczkach młodszych - Małgorzata Zielińska. W kategorii dzieci wśród dziewczyn, srebrny medal zdobyła Alicja Janus, a chłopców - srebro Nikodem Bajor oraz brąz Kacper Kołtunowski.

Sprinty przyniosły kolejne triumfy

Drugiego dnia, 5 października rozegrano biegi sprinterskie. Za niecelny strzał zawodnik musiał obiec rundę karną, czyli dodatkowe 50 metrów. W młodzikach najlepiej poradził sobie strzelecko Piotr Zając, zdobywając tytuł Mistrza Śląska, ale to nie wszystko. Całe podium w tej kategorii wywalczyli biathloniści UKS Strzał Wodzisław Śląski. Srebro zdobył Aurelio Latuszewski, a brąz - Dawid Wiewióra. W młodziczkach młodszych srebro wywalczyła Małgorzata Zielińska, a w młodzikach młodszych - Alan Majcher. W kategorii najmłodszych dziewczyn złoto przypadło Alicji Janus, natomiast w kategorii chłopaków srebro zdobył Nikodem Bajor, a brąz Hubert Kiszka.