Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Mikromusic w WCK

  • Dodano: 2018-09-20 13:15

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Określana jest jako "avant pop" lub "art pop". Sam zespół definiuje ją jako Mikromusic. Alternatywne brzmienia, inspirowane jazzem, rockiem, elektroniką i słowiańskim folkiem usłyszeć będzie można w Wodzisławskim Centrum Kultury w piątek, 12 października o godz. 19:00.

Zespół Mikromusic założony został przez wokalistkę Natalię Grosiak i gitarzystę Dawida Korbaczyńskiego. Obecnie tworzą go również basista Robert Szydło, klawiszowiec Robert Jarmużek, trębacz Adam Lepka i perkusista Łukasz Sobolak.

Dotychczas muzycy wydali sześć albumów z czego ostatni, zatytułowany „Nic mi się nie chce” otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii „Alternatywna Płyta Roku”. Mikromusic ma też na koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman". Kilka utworów grupy znalazło się na ścieżce dźwiękowej do filmu Bartka Prokopowicza „Chemia”.

Ta ciekawa propozycja koncertowa z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom oryginalnego brzmienia wymykającego się z muzycznych ram oraz zjawiskowego wokalu - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Mikromusic do posłuchania w piątek, 12 października br., o godzinie 19:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.

Mikromusic w WCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również