Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Miesiąc kosmicznych przygód w WCK już za nami

  • Dodano: 2023-08-04 09:30

Lipiec w Wodzisławskim Centrum Kultury był iście kosmiczny. Wszystko za sprawą Akcji Lato, która obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Ich tematyka, w myśl przyświecającego nam w tym roku hasła „Kosmiczna przygoda", oscylowała wokół nieziemskich warsztatów, wycieczek nie z tej ziemi i innych, odlotowych atrakcji.

Warsztaty kosmiczne 

Przez ten miesiąc dzieci brały udział w warsztatach z pogranicza teatru, muzyki, mody i plastyki. Teatralne gry i zabawy, a także tworzenie scenek z elementami czarnego teatru, śpiewy i tańce podczas zajęć karaoke czy tworzenie biżuterii - to tylko niektóre z atrakcji, w jakich mogli wziąć udział uczestnicy Akcji Lato. Nie mogło zabraknąć warsztatów artystycznych, podczas których tworzyli galaktykę w słoiku, malowali kosmiczne motywy na dużym formacie czy poznawali kopernikowskie odkrycia. Dzieciaki tworzyły także przestrzenny układ słoneczny i kosmiczne stylizacje. Upust energii mogły dać podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu. Połączeniem edukacji i zabawy była mobilna gra terenowa „Akcja Kosmos", rozgrywana na odcinku od WCK do RPR Trzy Wzgórza. Ciekawą ofertę spędzenia czasu otrzymały też maluszki w wieku od dwóch do pięciu lat, które wzięła pod swe skrzydła Ciocia Klocia.

Z wizytą przyszli przeróżni goście 

Jak co roku, pojawili się także ciekawi goście, którzy swoją obecnością uatrakcyjnili wakacyjne zajęcia. Przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie mogą czyhać na dzieci podczas spędzania wolnego czasu. Do dbania o czyste powietrze zachęcały przedstawicielki Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, które rozdawały dzieciakom ciekawe upominki. Z kolei Klub Wolontariusza Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku postawił na recykling. Wolontariuszki pomagały uczestnikom akcji tworzyć kosmiczne pojazdy z surowców wtórnych. Niecodzienne warsztaty w WCK zorganizowali dla małych odkrywców pasjonaci astronomii. Astrohuntersi zafundowali im poszukiwanie kawałków meteorytów, ciekawe doświadczenia, ogrom wiedzy i kosmicznych opowieści. Nie inaczej było podczas wycieczek do ich siedziby - Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab w Czernicy. Żądni kosmicznych wrażeń uczestnicy mieli okazję stać się załogą statku kosmicznego, sterowali łazikiem, a do tego czekała na nich spora dawka wiedzy na temat układu słonecznego i lądowania człowieka na Księżycu. Równie ciekawa była wizyta w Planetarium w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie, a także w pełnym światła i kolorów Funzeum w Gliwicach.


Źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również