Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Mieczysław Kieca ponownie wybrany na prezydenta Wodzisławia Śląskiego!

  • Dodano: 2024-04-22 12:15

Znamy już oficjalne wyniki II tury wyborów na prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Mieszkańcy zdecydowali, że włodarzem miasta na kolejną kadencję zostanie Mieczysław Kieca.

Kieca z przewagą głosów

Zgodnie z oficjalną informacją Państwowej Komisji Wyborczej dotyczącą wyborów na prezydenta miasta Mieczysław Kieca otrzymał wynik większy od kontrkandydata Dezyderiusza Szwagrzaka. W drugiej turze otrzymał 55,38%, a jego oponent 44,62%. Różnica między kandydatami wyniosła 10,76%. Frekwencja we wczorajszym głosowaniu wyniosła 38,86%, co oznacza, że z 35 308 osób uprawnionych do głosowania, w wyborach wzięło udział jedynie 13 720 z nich. Prezydent na swoim fanpage’u podziękował wyborcom za każdy oddany głos. 

Kilka informacji o Mieczysławie Kiecy

Mieczysław Kieca urodził się 31 lipca 1979 roku w Bielsko-Białej. Z zawodu jest informatykiem, fotografem i samorządowcem. Niezmiennie od 2006 roku pełni funkcję prezydenta Wodzisławia Śląskiego. W 2024 roku ponownie zyskał zaufanie mieszkańców i kontynuuje urząd włodarza miasta. Prywatnie jest dumnym tatą Maksymiliana i mężem Moniki. 
 

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: PKW, FB Mieczysław Kieca / fot. FB Mieczysław Kieca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również