Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Małżonkowie z Wodzisławia Śląskiego świętowali wyjątkowe jubileusze!

  • Dodano: 2022-10-28 06:00, aktualizacja: 2022-10-27 20:29

Razem idą przez życie już wiele lat. Są pary, które mogą być dumne z tego, że wspólnie od dziesięcioleci budują swoją relację. Do takiego grona niewątpliwie można zaliczyć małżonków, którzy z niemałym wzruszeniem obchodzą złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody.

Małżeńskie jubileusze

26 października br. na wodzisławskim dworcu kolejowym małżonkowie wspólnie świętowali te wyjątkowe jubileusze.

Swoim szczęściem dzielili się dziś mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego i Marklowic, a gratulacje oraz życzenia składali im prezydent miasta Mieczysław Kieca, I zastępca prezydenta Izabela Kalinowska i Tadeusz Chrószcz, wójt gminy Marklowice.

 - Miejsce uroczystości nie jest wybrane przypadkowo. Nie bez powodu zebraliśmy się na wodzisławskim dworcu kolejowym. Być może niektórzy z Państwa pamiętają, że w pomieszczeniu, w którym teraz się znajdujemy były kiedyś mieszkania. To z nich wodzisławianie obserwowali ruch pociągów. Tę sytuację można odnieść do naszego życia. Kiedy przychodzimy na świat to na stacje w miejscu, w którym się rodzimy podstawiany jest pociąg, do którego wsiadamy. Tam spotykamy rodziców, a później nabliższych. Wy, Drodzy Jubliaci też kiedyś wsiedliście do tego pociągu, najpierw sami, a gdy lokomotywa ruszyła dosiadali się do niej kolejni krewni, przyjaciele, nauczyciele i pracodawcy. W pewnym momencie pociąg zatrzymał się na stacji miłość i tam wsiadła osoba szczególna, która chciała podróżować razem z Wami. W zdrowiu i chorobie, w szczęściu i nieszczęściu. Dziś siedzi obok Was. I tak podróżujecie razem przez życie już 50., 55., 60. i 65. lat. W tym czasie do Waszego pociągu dosiadały się dzieci, później dzieci Waszych dzieci i dzieci ich dzieci, czyli prawnukowie - te słowa skierował do Jubilatów prezydent Mieczysław Kieca.

W gronie par świętujących jubileusze 50-lecia, 55-lecia i 60-lecia i 65-lecie znaleźli się: Marianna i Tadeusz Bednarkowie, Urszula i Tadeusz Budnowie, Anna i Janus Bugnowie, Barbara i Andrzej  Dolatowie, Stefania i Eugeniusz Fijałowie, Maria  i Eugeniusz Halfarowie, Maria i Tadeusz Krzyżanowscy, Grażyna i Zbigniew Magowie, Lidia i Stanisław Nawroccy, Jadwiga i Edward Połatowie, Teresa i Zygmunt Siczkowie, Aniela i Brunon Szczyrbowie, Maria i Kazimierz Brzenczkowie, Krystyna i Antoni Dragowie, Wanda i Franciszek Sitkowie, Maria i Marian Szyszkowie, Maria i Stefan Dzierżawowie, Helena i Jan Bernatowie, Anna i Herbert Zającowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również