Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kwartet saksofonowy na onlajnie z Wodzisławskim Centrum Kultury

  • Dodano: 2021-04-28 06:30, aktualizacja: 2021-04-26 10:58

Saksoholicy, bo o nich mowa, pojawią się na ekranach w środę, 5 maja o godzinie 18:30. Wydarzenie dostępne będzie podczas bezpłatnej transmisji na żywo w Internecie na kanałach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Kwartet saksofonowy Saksoholicy to zespół założony przez śląskich muzyków, którzy współpracują ze sobą już od kilku lat, a dzisiaj każdy z nich tworzy i koncertuje również we własnych projektach muzycznych z gwiazdami muzyki rockowej, gospel, jak również jazz. Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznych.

Skład kwartetu to:

Maciej Zieliński – saksofon sopranowy, Daniel Bober – saksofon altowy, Bartosz Głombica – saksofon tenorowy i Paweł Piec – saksofon barytonowy.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory zaczerpnięte z wielu kultur muzycznych z różnych zakątków świata. Podczas koncertu zabrzmi romantyczne tango, gorąca samba, jak i taneczny rag-time. Zespół zabierze nas także w świat nastrojowych ballad oraz niezapomnianych standardów muzyki jazzowej, klasycznej, jak również filmowej. Wśród nich usłyszymy między innymi aranżacje i kompozycje Macieja Zielińskiego.

Relacja dostępna będzie na Facebooku Wodzisławskiego Centrum Kultury i na kanałe YouTube w środę, 5 maja o 18:30. Więcej wydarzeń kulturalnych na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

Kwartet saksofonowy na onlajnie z Wodzisławskim Centrum Kultury

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również