Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany dzięki czujności małżonki

  • Dodano: 2021-12-24 07:00, aktualizacja: 2021-12-23 20:59

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 61-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego po wypiciu "kilku głębszych" pojechał na zakupy do pobliskiego sklepu.

W dniu 21 grudnia 2021 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim został powiadomiony, że kierujący pojazdem osobowym marki Toyota pił alkohol, a następnie pojechał do pobliskiego sklepu na zakupy. Policjanci z wodzisławskiej drogówki ujawnili wskazany w zgłoszeniu pojazd na drodze w Gorzycach i zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto nie miał zapiętych pasów. 61-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego został zatrzymany, zatrzymano mu też prawo jazdy. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także za niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Grozi mu teraz wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Tym razem nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu dzięki reakcji jego małżonki. Pewnie dla tej kobiety nie była to łatwa decyzja, aby poinformować organy ścigania. Pijany kierowca to zawsze śmiertelne zagrożenie na drodze! Przez taką nieodpowiedzialność ktoś może stracić życie! Nie reagujesz-akceptujesz!

Zanim wsiądziesz pod wpływem alkoholu do pojazdu, zastanów się, czy warto ryzykować:

  • życie oraz zdrowie, swoje i najbliższych
  • utratę dobrej reputacji
  • pracę- w przypadku odebrania uprawnień, skazania prawomocnym wyrokiem
  • wolność-za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą wysokie kary grzywny i areszt!

Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 12!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również