Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kampania "Ja tylko na chwilę". Nieuprawnieni stają na miejscach dla niepełnosprawnych!

  • Dodano: 2023-12-19 14:15

To hasło spotu profilaktycznego, zrealizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego żywieckiej Komendy Policji przy wsparciu Urzędu Gminy w Jeleśni oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleśni. Jest on adresowany do kierowców i porusza ważny problem zajmowania przez nich miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Jedna chwila, dużo problemów

Niestety dość częstą praktyką jest zajmowanie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej przez kierowców, którzy są to tego nieuprawnieni. Dlatego policjanci z żywieckiej drogówki, w trosce o właśnie tą grupę uczestników ruchu drogowego, zrealizowali spot profilaktyczny „Ja tylko na chwilę...”. 

Zdanie to, jest przeważnie powtarzanym przez kierowców tłumaczeniem swojego zachowania. Dla nich może jest to chwila, natomiast dla osoby ze szczególnymi potrzebami, chwila ta powoduje dodatkowe problemy i trudności, których na co dzień i tak mają wiele. 

Spot z datą specjalną 

Data premiery spotu nie jest przypadkowa. Przed nami okres świąteczny. To czas radości i refleksji, ale też licznych zakupów, zabiegania i braku czasu. Pomyślmy zanim na parkingu zajmiemy to nienależne nam miejsce. 

Dodatkowo wraz z atmosferą świąt zwróćmy uwagę na potrzeby drugiego człowieka. Jak mówi, gościnnie występujący w spocie Rafał Sonik

 „...naszą rolą jest ułatwiać życie tym osobom...”. 

Realizacja spotu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu osób. Policja w szczególności dziękuje: Urzędowi Gminy w Jeleśni, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jeleśni, Rafałowi Sonikowi, Robertowi Gibas, Laurze Sternal, Gabrieli Frydel, aspirantowi sztabowemu Rafałowi Sternal, aspirantowi sztabowemu Pawłowi Burda, Sebastianowi Duchnowicz oraz Pawłowi Szczotka.   

Szczególne podziękowania za udział w spocie składają Panu Arturowi Pawlus, który jako osoba ze szczególnymi potrzebami, na co dzień boryka się z różnego rodzaju problemami i przeszkodami.   

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, okazaną bezinteresowną pomoc i chęć współpracy w ważnej dla nas wszystkich inicjatywie! - mówi żywiecka Policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również