Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Już w ten weekend Szutry Śląskie na "Trzech Wzgórzach" w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2023-04-26 07:30, aktualizacja: 2023-04-25 21:04

Cykl zawodów Szutry Śląskie to 3 edycje zawodów na terenie Górnego Śląska i Podbeskidzia obejmujące swoim zasięgiem kilka powiatów, wiele miast, a także teren przygraniczny z przejazdem przez i wokół granicy z Czechami.

W najbliższą sobotę, 29 kwietnia br. rozpoczną się wspomniane zawody w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Do dyspozycji uczestników są dwie trasy:

  • PRZYGODA: 50-70 km (godz. 9:00, przewyższenie: 300-500 m),
  • WYZWANIE: 100-150 km (godz. 9:00, przewyższenie: 400-800 m). 

Taki podział pozwala wystartować każdemu i wybrać dla siebie odpowiedni dystans w zależności od celu jaki sobie założy. Każda z tras ma swoją specyfikę, którą charakteryzują różne przewyższenia, mix nawierzchni, krajobrazy, a także lokalne atrybuty.

Szutry Śląskie 2023

Zawody rozpoczną się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", gdzie rodziny oraz kibice na pewno nie będą się nudzić, kiedy uczestnicy będą brali udział w rywalizacji. Na wspomnianym terenie znajdują się tory do pumptracka, jazdy i skoków na rowerach Dirt, plac zabaw z labiryntem, skate park i boiska do gry, a także tory do zabawy modelami zdalnie sterowanymi, park linowy i wiele innych atrakcji.

Zawodnicy natomiast rozpoczną od przejechania rundy honorowej przez Wodzisław Śląski, aby rozpocząć rywalizację poza miastem, gdzie wjadą w Żelazny Szlak rowerowy po polskiej stronie. Trasa objemie tereny przygraniczne z Czechami, gdzie w niedalekiej odległości od rzeki Olzy, rowerzyści pojadą na zachód, aż do przejścia granicznego "Chałupki". Następnie udadzą się w okolice Raciborza, gdzie odbiją w kierunku Rud Raciborskich, gdzię krążyć będą między wsiami i miasteczkami powiatów raciborskiego, wodzisławskiego i rybnickiego. Nawierzchnia asfaltowa przeplatana będzie drogami bitymi leśnymi, szutrowymi, wałami rzek, a nawet drogami wojewódzkimi, by znowu wjechać na lokalne asfalty i drogi wiejskie wśród pól. Do mety prowadzić będzie dojazd lokalnymi drogami asfaltowymi. Wielkość przewyższeń na trasie wahać się będzie od 300 do 900 m na długim dystansie.

Zapisy

Już w ten weekend Szutry Śląskie na "Trzech Wzgórzach" w Wodzisławiu Śląskim / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również