Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Zwiedź wieżę widokową na Grodzisku

  • Dodano: 2023-06-12 06:30, aktualizacja: 2023-06-12 06:39

Wszystkich poszukiwaczy przygód, miłośników historii władze miasta zapraszają do odwiedzenia prawdziwego skarbu wodzisławskiej ziemi – Wieży Romantycznej. Obiekt jest otwarty do zwiedzania w każdy weekend (soboty i niedziele) w godz. od 12:00 do 18:00.

Punkt widokowy

Widok z Baszty Rycerskiej bywa zaskakujący. Co można dostrzec z punktu widokowego? Przy dobrej pogodzie oczom ukazują się wschodnie Sudety - opawska część Niskiego Jesionika, pomnik II Wojny Światowej w Hrabyne. Dobrze widoczne są również takie szczyty jak Velky i Mały Roudny. Co ciekawe przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych widoczny jest masyw Pradziada.

Stacja naprawcza

Przy Baszcie Rycerskiej dla wszystkich osób odwiedzających ten wodzisławski zabytek, dostępna jest stacja naprawcza, która umożliwia bezpłatne zreperowanie roweru, hulajnogi czy deskorolki. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybką reakcję w razie niespodziewanej awarii. Urządzenie pojawiło się na Grodzisku w ramach zadania pn. „Rowerowa Pierwsza Pomoc - plenerowe stacje naprawcze w każdej gminie Subregionu Zachodniego”.

Zwiedzanie Baszty w dni robocze

Przypominamy, że osoby, które chciałby zobaczyć od środka ten historyczny zabytek w dni robocze, mogą to zrobić po wcześniejszym umówieniu wizyty. Termin oraz godzinę odwiedzin w tygodniu można zarezerwować pod numerem telefonu: 32 45 90 579 lub e-mailowo: d.kornafel@wodzislaw-slaski.pl.

Wodzisław Śląski: Zwiedź wieżę widokową na Grodzisku / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również