Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Intensywne prace na terenach po KWK 1 Maja

  • Dodano: 2021-01-29 06:30, aktualizacja: 2021-01-28 22:45

Trwa budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja, które będą służyć i mieszkańcom, i przedsiębiorcom.

- W ramach zadania prowadzone są roboty rozbiórkowe elementów żelbetowych oraz ziemne związane z budową kanalizacji deszczowej. Ponadto na odcinku drogi, w rejonie skrzyżowania z ulicą Mszańską, ułożono warstwę wiążącą nawierzchni oraz wykonano chodniki z kostki betonowej - przekazują nam pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Wykonaniem tego zadania inwestycyjnego, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, zajmuje się Zakład Usług Budowlanych MARBUD Mariusz Ogrodowski z Rybnika. Zakończenie robót planowane jest na jesień 2021 r. Po zamknięciu inwestycji infrastrukturą zarządzać będzie Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim.

Cała inwestycja obejmuje wykonanie konstrukcji jezdni wraz z zabudową krawężników, wykonanie chodników i poboczy, zjazdów, oświetlenia drogi, rozwiązań dotyczących odwodnienia pasa drogowego, tak by w odpowiedni sposób odprowadzić wody deszczowe wraz z uwzględnieniem naturalnych zlewni z terenów przyległych. Trzy odcinki w ramach trzech zadań połączą się i powstanie nowo wybudowana droga, która ma stać się drogą publiczną, służącą zarówno wodzisławianom, jak i przedsiębiorcom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również