Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Fotograficzny konkurs WCK

  • Dodano: 2020-07-20 07:30, aktualizacja: 2020-07-20 07:47

Twoją pasją jest fotografia? Masz cierpliwe oko i coś do powiedzenia? Weź udział w tematycznym konkursie pt. "Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego", do udziału w którym zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury.

Temat zadania do wykonania nawiązuje do myśli przewodniej II Festiwalu dokumentu "Optyka wymienna", który transmitowany był online z WCK. Centrum czeka na Wasze fotograficzne wypowiedzi o ludziach w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego.

- Konkurs jest pokłosiem naszego Festiwalu dokumentu "Optyka wymienna". Proponujemy udział w ciekawym przedsięwzięciu, które powoli na indywidualne spojrzenie na ludzi w przestrzeni miasta. Tym bardziej, że fotografie oceni jury pod okiem samego Mariusza Foreckiego, który chętnie przyjął zaproszenie do włączenia się w organizację konkursu i wyboru najciekawszych prac. Sam też przekazał ciekawe publikacje, które trafią do autorów najciekawszych fotografii - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs adresowany jest do pełnoletnich pasjonatów dobrych kadrów, którzy mogą zgłosić od 1 do 3 fotografii w terminie do 20 sierpnia br. Prace należy przesyłać w formie elektronicznej na adres e-mail: konkurs@wck.wodzislaw.pl. Zdjęcia o charakterze dokumentalnym muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok fotografii powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli, zaś minimalna rozdzielczość zdjęcia musi wynosić 300 dpi.

Do laureata konkursu powędruje znakomita książka Mariusza Foreckiego "Mechanizm", opatrzona autografem znamienitego fotografa dokumentalisty oraz inne publikacje. Bez wątpienia to idealna motywacja do twórczego działania. Ponadto, wszystkie prace opublikowane zostaną w mediach społecznościowych WCK, zaś zwycięski obraz doczeka się także publikacji w wersji drukowanej "Gazety Wodzisławskiej". Nadesłane fotografie oceni fachowe jury. Zachęcamy do udziału i do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.