Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dziś rusza remont ul. Grodzisko

  • Dodano: 2022-09-05 06:30, aktualizacja: 2022-09-04 11:25

W poniedziałek, 5 września rozpocznie się remont ulicy Grodzisko. Inwestycja dotyczy wymiany nawierzchni na odcinku ok. 1,5 km. Oznacza to utrudnienia w ruchu.

Przebudowa rozpocznie się od prac prowadzonych na połowie jezdni, dlatego ruch odbywać się będzie wahadłowo. Wraz z postępem robót wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna.

Przebudowa drogi powiatowej ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śląskim obejmie odcinek o długości prawie 1,5 km. Mowa o odcinku od Baszty Rycerskiej, w kierunku granicy Wodzisławia Śląskiego z Marklowicami. Koszt inwestycji to ponad 1,5 miliona złotych. Miasto udzieli pomocy finansowej powiatowi wodzisławskiemu na realizację tego zadnia.

 - Od wielu lat mieszkańcy wnioskowali o remont ul. Grodzisko. W ostatnim czasie udało się zrobić pierwszą część od ul. Łużyckiej do Baszty. Pozostał jednak spory odcinek drogi. Szukaliśmy na ten cel wraz z naszym partnerem, powiatem wodzisławskim środków finansowych. Starosta podjął wyzwanie, zabezpieczył środki, ogłosił przetarg i podpisał umowę. Po trzech miesiącach rozmów wodzisławscy radni dołożyli środki do tej inwestycji. Dwoje partnerów miasto Wodzisław Śląski oraz powiat wodzisławski będzie remontować wspomnianą drogę - powiedział prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego.

Remont

W ramach przebudowy wymieniona zostanie nawierzchnia. Ponadto zaplanowano wykonanie nowego przepustu drogowego oraz oznakowania poziomego, odtworzenie istniejących zjazdów, poboczy. Wykonawcą inwestycji została firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic. Remont zostanie zakończony po trzech miesiącach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również