Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

"Dziewięć dzielnic, jedno miasto": ruszył cykl imprez w Wodzisławiu Śląskim!

  • Dodano: 2024-06-18 21:00

W ubiegłą sobotę, 15 czerwca br. zainaugurowano tegoroczny cykl wydarzeń Dziewięć dzielnic, jedno miasto. Pierwszą z dziewięciu zaplanowanych imprez był Festyn na sportowo w dzielnicy Jedłownik Szyb. Event odbywał się w dwóch miejscach: najpierw na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, a później na boisku przy osiedlu. Uczestnicy mogli liczyć na dobrą zabawę aż przez dziesięć godzin

Turnieje na boisku ZSP nr 4

Festyn na sportowo w dzielnicy Jedłownik Szyb, który odbył się w ramach cyklu wydarzeń Dziewięć dzielnic, jedno miasto rozpoczął się punktualnie o godz. 12:00 turniejem siatkówki. Do rywalizacji przystąpiły drużyny rodziców, uczniów, nauczycieli i rady dzielnicy. Ponadto w budynku ZSP nr 4 w tym samym czasie trwał turniej tenisa stołowego, a dzieci i mlodzież mogły skorzystać z miasteczka rowerowego czy animacji. Nie zabrakło również stoiska z domowymi wypiekami i dmuchanego zamku.

Zabawa do wieczora na terenie boiska przy osiedlu

Przed godziną 15:00 uczniowie na czele z dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Wodzisławiu Śląskim Sławomirem Kubicą, przewodniczącym Rady Dzielnicy Jedłownik Szyb Antonim Mężykiem oraz maskotkami miejskim Wodzikiem i policyjnym Sznupkiem ruszyli ze szkoły w stronę boiska przy osiedlu, aby tam rozpocząć drugą część festynu.

Wydarzenie na osiedlowym boisku oficjalnie otworzył przewodniczący Rady Dzielnicy Jedłownik Szyb Antoni Mężyk, aby następnie zaprosić na scenę prezydenta miasta Mieczysława Kiecę wraz z I Zastępca Prezydenta Izabelą Kalinowską. Wyłoniono wówczas zwycięzców turniejów siatkówki i tenisa stołowego oraz wręczono im pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki. Po tej części na scenie pojawili się uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, którzy dali pokaz swoich umiejętności zgromadzonej publiczności. 

Na scenie pojawiły się też zespoły Vocalsi, Gama, Vayland oraz Duet Sempre. Do dyspozycji uczestników pierwszej imprezy w ramach cyklu Dziewięć dzielnic, jedno miasto była również strefa gastronomiczna, przejażdżki konne, piana party, dmuchańce, strefa dla dzieci z animacjami prowadzonymi przez Wodzisławskie Centrum Kultury, grami XXL oraz aktywnościami sportowymi przygotowanymi przez Wydział Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego. Dodatkowo OSP Jedłownik przeprowadziło pokaz strażacki, a policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali sprzęt służbowy, jakim dysponują i jakiego używają w codziennej służbie.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śląski / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również