Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dziennik Wander Book dostępny w naszym mieście. Świetna gratka dla fanów turystyki

  • Dodano: 2023-07-26 12:30

Wodzisław Śląski bierze udział w międzynarodowym projekcie Wander Book. Czym jest Wander Book? To nic innego, jak dziennik turystyczny, który można uzupełniać naklejkami, wspomnieniami lub pieczątkami. To kompleksowa i nieustannie rozwijająca się sieć informacyjna, w której można znaleźć ciekawostki z zakresu turystyki, kultury, sportu i gastronomii.

Idea projektu

Wander Book to projekt o międzynarodowym zasięgu, bowiem jego uczestnikami są takie kraje jak: Słowacja, Niemcy, Norwegia, Austria, Węgry i Polska. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zaszczepienie w ludziach pasji do podróżowania, odkrywania nowych miejsc i czerpania radości z różnorodnych doświadczeń. Wander Book to inspirujący towarzysz podróży, który dostarcza nie tylko praktycznych informacji, ale także odkrywa tajemnice i historie nieznanych miejsc. Warto dodać, że przewodnik jest dostępny także w postaci aplikacji mobilnej.

Jak prowadzić dziennik?

Dziennik składa się z trzech części – głównej, przeznaczonej na wpisy - to idealne miejsce, aby zanotować swoje refleksje, wspomnieć o ciekawych doświadczeniach z podróży, wykazu zwiedzonych miejsc oraz formularza do przesyłania kuponów. Każdej z nich dedykowana jest inna część naklejki - tzw. Wander Card. Szczegółowe 

Gdzie zdobyć naklejkę, czyli Wander Card?

Wander Card to naklejka ze zdjęciami i opisami ciekawostek kulturalnych, sportowych, gastronomicznych. Każda z nich posiada dodatkowo kupon, tłumaczenie na język angielski oraz czarno-białą Wander Stamp, która imituje pieczątkę.

Wodzisławska Wander Card przedstawia Pałac Dietrichsteinów - naszą lokalną, największą perełkę architektoniczną. Otrzymać ją można m.in. w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4, pokój 101) oraz w Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Styczyńskiego 2).


Źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również