Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Doskonalenie umiejętności strzeleckich wodzisławskich mundurowych

  • Dodano: 2023-03-20 07:00, aktualizacja: 2023-03-19 21:15

Policjanci systematycznie doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Treningi, prowadzone pod czujnym okiem policyjnego instruktora, obejmują zarówno doskonalenie wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych. Tym razem trening w wodzisławskim garnizonie dotyczył strzelania dynamicznego, podczas którego mundurowi musieli wykazać się zarówno szybkością, jak i celnością.

Kolejny trening policjantów

Umiejętność sprawnego posługiwania się bronią, jest dla każdego policjanta ważnym elementem szkolenia. Każdy policjant ma świadomość, że w czasie pełnionej służby może spotkać się z sytuacją, podczas której będzie musiał sięgnąć po pistolet. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego i szybkiego posługiwania się bronią. Doskonalenie tych umiejętności, jest obowiązkiem każdego policjanta. Mundurowi regularnie uczestniczą w treningach strzeleckich, podczas których, oprócz doskonalenia umiejętności strzelania, utrwalają wiedzę teoretyczną. Trening strzelecki obejmuje różne scenariusze, które mogą mieć miejsce podczas pełnienia służby. Wykorzystuje się do tego różne jednostki broni będące na wyposażeniu Policji. Podczas treningu stróże prawa muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością. Systematyczne treningi niewątpliwie wpływają na wysoki poziom wyszkolenia policjantów.

Trening przeprowadzony kilka dni temu na strzelnicy w Pszowie, obejmował strzelanie dynamiczne z broni służbowej krótkiej. Policjanci musieli wykazać się szybkością reakcji oraz oczywiście celnością. Szkolenie odbyło się pod czujnym okiem policyjnego instruktora.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również