Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Darmowo rozlicz PIT i "Wspieraj lokalnie"

  • Dodano: 2018-03-20 08:00, aktualizacja: 2018-03-20 08:08

Miasto Wodzisław Śląski dołączyło do projektu "Wspieraj lokalnie", w ramach którego gwarantuje mieszkańcom dostosowany do ich potrzeb, innowacyjny program do rozliczania podatków PIXax.pl. Dzięki temu wodzisławianie mogą dokonywać darmowych rozliczeń PIT 2017/2018.

Program "Wspieraj lokalnie" umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego. Poprzez stronę zachęcamy do przekazywania 1% organizacjom z terenu Wodzisławia Śląskiego.

Strona programu umożliwia rozliczenie nawet najbardziej zawiłych przychodów z zagranicy. Po wypełnieniu formularza wystarczy zapisać go na dysku, wydrukować lub zachować w bezpiecznym repozytorium, a także wysłać przez internet do Urzędu Skarbowego. W ostatnim przypadku otrzymuje się następnie formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Należy pamiętać, aby wpisać w formularzu PIT wodzisławski adres zamieszkania (nie trzeba być zameldowanym w Wodzisławiu Śląskim i nie trzeba składać żadnych dodatkowych dokumentów).

Gdzie znaleźć?

Link do programu można znaleźć w kolumnie po prawej stronie głównej witryny miasta. Można też kliknąć tutaj.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.