Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Canticum Novum podbił Barcelonę

  • Dodano: 2018-07-17 13:00

Młodzieżowy Chór Miejski "Canticum Novum", prowadzony przez dyrygent Emilię Kopiec, działający przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, wziął udział w XLII Międzynarodowym Kongresie Pueri Cantores w Barcelonie. To kolejny wielki sukces wodzisławskiego chóru.

Kongres odbył się w dniach od 11 do 15 lipca. W wydarzeniu wzięło udział aż 3765 chórzystów, pochodzących z różnych stron świata.

"Canticum Novum" od 3 lat należy do Polskiej Federacji Pueri Cantores, która jest zrzeszeniem kościelnych chórów chłopięcych, dziewczęcych i młodzieżowych mieszanych. Jej głównym zamysłem jest wychowanie i jednoczenie dzieci i młodzieży poprzez udział w liturgii kościoła rzymsko-katolickiego.

Młodzieżowy Chór Miejski ma już na swoim koncie uczestnictwo w dwóch kongresach krajowych, które miały miejsce w Poznaniu i Rzeszowie. Tym razem udało się pójść o krok dalej i zakwalifikować do międzynarodowego kongresu, który odbył się w Barcelonie.

Wodzisławscy chórzyści wraz z chórzystami pochodzącymi z 14 federacji krajowych, poprzez swój śpiew, modlili się o pokój na świecie. Podczas wyjazdu odbyły się liczne nabożeństwa, a głównym wydarzeniem był udział w modlitwie o pokój w klasztorze benedyktyńskim na Montserrat oraz występ w secesyjnym kościele Sagrada Familia.

Chór miał również okazję zwiedzić najpiękniejsze miejsca Barcelony oraz zapoznać się z tamtejszą kulturą. Podczas poznawania miasta udało im się spontanicznie zaśpiewać z włoskimi i francuskimi chórami przy barcelońskim metrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również