Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Budując dom w Wodzisławiu Śląskim zostaniesz zwolniony z podatku od nieruchomości!

  • Dodano: 2024-04-09 13:00

Osoby, które wybudują w Wodzisławiu Śląskim dom, zostaną zwolnione z podatku od nieruchomości. Wspomniana ulga ma zachęcić wodzisławian do kupowania działek budowlanych i budowania domów w mieście, a także zwiększyć atrakcyjność Wodzisławia Śląskiego dla osób spoza miasta chcących wybudować tu własny dom.

Odstępstwo podatkowe

Zwolnienie od podatku od nieruchomości dotyczy budynków mieszkalnych lub ich części (za wyjątkiem budynków zajętych w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej lub będących w posiadaniu przedsiębiorcy lub innego podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą), których budowa została rozpoczęta po 1 stycznia 2016 roku oraz których przed końcem obowiązywania uchwały budowa została zakończona.

Zwolnienie przysługuje na okres pięciu lat po spełnieniu warunków określonych w uchwale, z którą można zapoznać się poniżej. Zwolnienie nie obejmuje budynków mieszkalnych lub ich części, które wybudowano niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Atrakcyjność miasta

W Wodzisławiu Śląskim znajdują się miejsca zarówno na długie spacery oraz relaks na łonie natury, jak i aktywne spędzanie wolnego czasu w takich miejscach jak Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza”, Kryta Pływalnia „Manta” ze Strefą Saun czy Ośrodek Rekreacyjny Balaton. Dzięki miejskim jednostkom takim jak Wodzisławskie Centrum Kultury, Muzeum czy Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna mieszkańcy mogą czerpać z wyjątkowej i różnorodnej oferty kulturalnej. W mieście znajdują się liczne atrakcje i zabytki, w tym Baszta Rycerska, która należy do szlaku wież i platform widokowych Silesianka oraz niepowtarzalne i unikatowe na skalę europejską arcydzieła sztuki ulicznej w wersji mikro - Wodzisławskie Skrzaty. Miasto zachęca do skorzystania z rozrywek, które oferuje . Dzięki rewitalizacji i zaadaptowaniu wodzisławskiego dworca kolejowego pod nowoczesne Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski mieszkańcy miasta oraz całego regionu coraz chętniej korzystają z kolei. Z miasta można dostać się nie tylko do Rybnika czy Katowic, ale również do Pragi, Warszawy, Wiednia czy Gdańska.

Ponadto Wodzisław Śląski to miasto, w którym warto inwestować. Dlaczego akurat tutaj? Co nas wyróżnia? Strategiczne położenie, wykwalifikowana kadra pracownicza, blisko 60 procent mieszkańców jest w wieku produkcyjnym, rozwinięty i aktywnie działający przemysł (spożywczy, produkcyjny, materiałów budowlanych), ogrom atrakcji turystycznych - to tylko niektóre z zalet, jakie posiada nasze miasto.- pisze Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również