Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Brązowy medal wodzisławskiej drużyny szachowej!

  • Dodano: 2023-05-05 07:15, aktualizacja: 2023-05-04 20:18

Pod koniec marca odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) oraz Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009) w Szachach Drużynowych w Fojutowie. Wodzisławska Szkoła Podstawowa nr 1 w turnieju wystawiła drużyny w obu kategoriach wiekowych, które po zwycięstwach na etapach powiatowym oraz wojewódzkim znalazły się w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Turniej rozgrywany był na dystansie 11 rund, w tempie 15 minut na ruch zawodnika z dodawanymi 15 sekundami po każdym posunięciu. Drużyna składała się z 4 zawodników, w tym dziewczyny grającej na czwartej szachownicy. 

W rozgrywkach Młodzieży Szkolnej wzięło udział 16 drużyn

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim grający w składzie: Alicja Wojs, Piotr Pilarek, Paweł Herok i Maja Moczała wywalczył 3. miejsce zdobywając 17 punktów. Na dorobek punktowy złożyło się: 7 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka.

Natomiast w rozgrywkach Igrzysk Dzieci wśród 21 szkół podstawowych, drużyna z wodzisławskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w grająca w składzie: Diana Rduch, Paweł Buszka, Julia Kolorz i  Agnieszka Słanina zajęła 6. miejsce z dorobkiem 11 punktów. Na dorobek punktowy złożyło się: 3 zwycięstwa, 5 remisów i 3 porażki.

Oprócz nagród i pucharów za osiągnięcia zespołowe 3 zawodniczki wspomnianej wyżej placówki oświatowej otrzymały także nagrody indywidualne:

  • Maja Moczała: 1. miejsce na 4. szachownicy (10,5 punktów na 11 rozegranych rund),
  • Alicja Wojs: 2. miejsce na 1. szachownicy (10 punktów na 11 rund),
  • Agnieszka Słanina: 3. miejsce na 4. szachownicy (8,5 punktów na 11 rund w grupie młodszej).

Tegoroczny sukces drużynowy jest wynikiem szkolenia w klubie UKS Baszta Wodzisław Śląski i systematycznej pracy zawodników, którzy są wychowankami tego klubu. Powtórzenie ubiegłorocznego osiągnięcia, jakim było zdobycie wicemistrzostwa Polski w grupie dzieci młodszych, nie było przypadkowe i przełożyło się tegoroczny sukces.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również