Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

„Bliżej siebie” - ciekawa inicjatywa w Zawadzie

  • Dodano: 2018-08-27 11:30

W ramach konkursu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim” 29 września o godz. 17:00 w dzielnicy Zawada, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbędzie się impreza środowiskowa „Bliżej siebie”, na którą organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta.

W Zawadzie funkcjonuje wiele prężnie działających grup, m.in. teatr młodzieżowy „KiM”, koła zainteresowań działające w szkole, zespół muzyczny „Zawadzianki”, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Modelarskie, LKS Naprzód 46 Zawada, członkowie pszowskiego koła pszczelarskiego, koło gołębiarzy itp.

Wszyscy chętni do podzielenia się bogactwem własnego działania przygotują stanowiska, na których będzie można zapoznać się ze specyfiką działalności danej grupy, obejrzeć dzieła lokalnych twórców, czy też wspólnie, w formie warsztatów, zakosztować sztuki tworzenia. Tym inicjatywom będzie towarzyszyć pokaz mody, prezentacje oraz występy miejscowych artystów jak i zespołów artystycznych. Na scenie zaprezentują się m.in.: szkolny zespół taneczny „Iskry”, „Frykas” – szkolny zespół teatralny, KiM – teatr młodzieżowy, Orkiestra pod dyrekcją Adama Bobra, zespół muzyczny „Zawadzianki”.

Już w przeszłości, w ramach projektów transgranicznych organizowano wspólne imprezy z tymi grupami. Obecnie, w trochę zmienionej formie, będzie idealna okazja do ponownego spotkania i pozyskania nowych członków i sympatyków.

„Bliżej siebie” - ciekawa inicjatywa w Zawadzie


Źródło: UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również