Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Artystyczne ferie w WCK dobiegły końca

  • Dodano: 2023-02-03 07:00, aktualizacja: 2023-02-02 19:26

Pora na krótkie podsumowanie tego, co działo się w ramach akcji „Zima w mieście - Leśne opowieści". Warsztaty plastyczne, baliki, projekcje filmowe i inne atrakcje miały miejsce w WCK w okresie od 16 do 29 stycznia.

Podczas sześciu warsztatów artystycznych, w trakcie których uczestnicy mieli okazję rozwijać zdolności manualne i pobudzać swoją kreatywność, powstały niebanalne dzieła oscylujące wokół tematyki akcji, czyli leśnych opowieści. Podczas jednych z takich zajęć gościliśmy przedstawicielki Klubu Wolontariusza i Klubu Krawieckiego Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które wraz z dziećmi wykonywały leśne przytulanki. Uczestnicy mieli również okazję stworzyć ozdobne jeżyki z gąbki florystycznej i makaronu, lodowe lampiony, leśne świeczniki, maski karnawałowe czy kule ze śnieżnym widoczkiem. Dzieciaki dowiedziały się także jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Informacje te przekazali im przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Z myślą o przypadającym w styczniu Dniu Babci i Dziadka WCK zorganizowało międzypokoleniowe warsztaty „Ptasia stołówka", które były świetną okazją do dyskusji o tym, w jaki sposób pomagać ptakom przetrwać zimę. Opowiadali o tym Eugeniusz Tkocz i Franciszek Mrozek z Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Kolejnym punktem spotkania było wykonanie karmników i tłuszczowych kuli z ziarnami.

Spora dawka ruchu

Wszystkie te założenia udało się zrealizować podczas dwóch karnawałowych balików przebierańców. Nie lada przygodą była także wycieczka do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, gdzie dzieci zwiedzały centrum nauki, kultury i zabawy oraz wzięły udział w warsztatach artystycznych.

Fani kina familijnego i bajek nie mogli narzekać na nudę. W ofercie kina Pegaz znalazły się codzienne projekcje takich filmów jak: „Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie", „Nel i tajemnica Kurokota", „Miś Bamse na wulkanie", „Serce dębu", „Yuku i magiczny kwiat", „Kierunek: Księżyc", „King: Mój przyjaciel lew".

W organizowanej przez WCK akcji „Leśne opowieści" wzięło udział 172 uczestników, natomiast projekcje w kinie Pegaz obejrzało 841 osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również