Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Areszt dla sprawcy znęcania się nad rodziną

  • Dodano: 2021-09-01 07:00, aktualizacja: 2021-08-31 21:59

Za znęcanie się nad rodziną odpowie 37-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który w minioną sobotę wszczął awanturę domową, podczas której postrzelił z wiatrówki 12-letniego syna swojej partnerki.

W sobotę (28 sierpnia 2021 roku) radlińscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej, podczas której nietrzeźwy 37-latek postrzelił z wiatrówki 12-letniego syna swojej partnerki. Matka chłopca z młodszym dzieckiem zdążyła uciec z mieszkania. Policjanci dzięki szybkiej i skutecznej interwencji zatrzymali sprawcę przemocy w rodzinie. Chłopiec z raną postrzałową pleców trafił do szpitala, na szczęście jego obrażenia nie okazały się poważne. Policjanci ustalili, że 37-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką i jej 12-letnim synem. Ponadto kierował groźby pobicia wobec 40-letniej mieszkanki powiatu rybnickiego, na swoim koncie ma też uszkodzenie 2 pojazdów, do których strzelał z wiatrówki. W dniu 31 sierpnia 2021 roku Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląśkim postanowił tymczasowo aresztować 37-latka. Grozi mu 5 lat więzienia.

Bicie, krzyki, awantury to niestety tajemnica wielu rodzin

"To, co dzieje się w domu, powinno w nim pozostać", "to sprawa naszej rodziny", "brudy pierze się we własnym domu" - to częste argumenty ofiar przemocy domowej, które nie zgłaszały przestępstwa na ich szkodę, ale też sąsiadów i bliskich, którzy mieli wiedzę o przemocy domowej, ale nie poinformowali o tym odpowiednich służb. Niestety często zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, kiedy dojdzie do tragedii. Zróbmy więc wszystko, aby takim tragediom zapobiec.

Pamiętajmy o procedurze "Niebieskiej karty"

Jeżeli zachodzi podejrzenie stosowania przemocy w rodzinie, przedstawiciele jednej z pięciu służb, tj. oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej lub gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych mają ustawowy obowiązek wszczęcia procedury "Niebieska karta". Jest to skoordynowany system pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie.

Pamiętajmy, że przemoc nie jest prywatną sprawą. Jest przestępstwem ściganym z urzędu, o którym należy powiadomić odpowiednie instytucje!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również