Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ankieta unieważniona. Co dalej ze wzgórzem w Parku Miejskim?

  • Dodano: 2014-08-14 12:00

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o oszustwie związanym z ankietą dotyczącą przyszłości parkowego wzgórza. Pisaliśmy także o prawdopodobnym unieważnieniu ankiety. Prezydent miasta podjął decyzję, że zafałszowane wyniki nie będą brane pod uwagę.


Opublikowana jakiś czas temu na miejskiej stronie internetowej ankieta miała być narzędziem opiniotwórczym.

– Miałem nadzieję, że jej wyniki będziemy mogli potraktować jako istotny głos doradczy. Wzięcie pod uwagę sztucznie wykreowanego wyniku nie będzie jednak uczciwe – mówi Mieczysław Kieca.


Zanim ujawniono wyniki głosowania, obserwowane przez pracowników urzędowego Biura Informatyki głosy rozkładały się mniej więcej po równo. – Opublikowaliśmy cząstkowe wyniki i niedługo potem zauważyliśmy, że jest osoba lub grupa osób, które wielokrotnie oddawały swoje głosy. Wiadomo zatem, że ankieta jest niemiarodajna a jej wynik nie jest rzetelny – wyjaśnia Zbigniew Gamza, kierownik Biura Informatyki.

Przypomnijmy, że Rada Miejska zgodziła się na podjęcie działań związanych z zagospodarowaniem wzgórza w parku jeszcze w czerwcu. Wówczas po raz pierwszy mówiono również o możliwym przetargu w tej sprawie. Wzgórze jest miejscem na tyle znaczącym dla wielu wodzisławian, że przed podjęciem kolejnych kroków, prezydent postanowił sprawdzić, co o pomyśle stworzenia kawiarni na wzgórzu myślą mieszkańcy. Jak się okazało, koncepcja zagospodarowania wzgórza wzbudza silne emocje. – Wszystko wskazuje na to, że pomysł na tę część naszego parku mocno dzieli wodzisławian. A wiem, że nie tędy droga i nie to jest moim zamiarem. Najrozważniejszym wydaje się znalezienie rozwiązania, które zadowoli większość a nie tylko część zainteresowanych – mówi prezydent miasta.

Mając na uwadze przede wszystkim odmienne głosy wodzisławian i zaistniały spór, prezydent podjął decyzję o tymczasowym nieoddawaniu terenu wzgórza w dzierżawę. Jednocześnie zapewnia, że Park Miejski, jego poszczególne elementy oraz okolica, zwłaszcza deptak w ciągu ulicy Kubsza, nadal są przedmiotem rozważań i dyskusji. Dowodem na to może być kolejna decyzja, która już została podjęta. – W okolicy parku sporo się ostatnio zmieniło. W związku z budową Małego Rynku już powstały lub powstają nowe lokale gastronomiczne. W ciągu najbliższych miesięcy, gdy już rozpocznie się rok akademicki, zaplanowaliśmy ogłoszenie konkursu dla młodych architektów. Jego przedmiotem ma być zaprojektowanie nowego wyglądu tej części parku, w której stoi stara muszla koncertowa. To będzie dobra okazja, by wówczas uspójnić koncepcję zmian w parku, czyli także zagospodarowania wzgórza, czy też rewitalizacji ulicy Kubsza. Liczę, że wyniku konkursu otrzymamy nowe, świeże spojrzenie na nasz Park Miejski – dodaje Mieczysław Kieca.

Prezydent zaznacza jednocześnie, że pod uwagę będą brane tylko te koncepcje, które zachowywać będą zieleń oraz nie będą zmieniały charakteru koncertowej części parku. O szczegółach dotyczących konkursu będziemy informować najprawdopodobniej wczesną jesienią.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.