Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Akt oskarżenia dla dwóch pracownic spółdzielni mieszkaniowej za oszustwa

  • Dodano: 2022-04-06 07:00, aktualizacja: 2022-04-05 21:33

Aktem oskarżenia zakończyło się policyjne dochodzenie w sprawie wyłudzenia 100 tys. złotych na szkodę radlińskiej spółdzielni mieszkaniowej.

Oszustwa pracownic spółdzielni mieszkaniowej

Wodzisławscy śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli dochodzenie w sprawie wyłudzenia środków finansowych na szkodę Spółdzielni Mieszkaniowej w Radlinie. Policjanci w toku postępowania przesłuchali kilkudziesięciu świadków, w tym pracowników spółdzielni, jak również jej kontrahentów. Stróże prawa zabezpieczyli też dokumentację. Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić sprawców przywłaszczenia około 100 tysięcy złotych. Okazało się, że dwie kobiety, 65-letnia była księgowa i 53-letnia pracownica pełniąca funkcję reprezentacyjną spółdzielni przywłaszczyły powierzone im środki finansowe i fałszywie dokumentowały wydatki spółki.

Kobiety księgowały faktury, które w rzeczywistości nie istniały lub księgowały je podwójnie. Na tej podstawie wystawiały dowody wpłaty, które stanowiły podstawę do wypłaty środków pieniężnych. Kobiety usłyszały 26 prokuratorskich zarzutów. Do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim został już przesłany akt oskarżenia w tej sprawie. Oskarżonym kobietom grozi 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również