Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

#3biegiSWD – emocje gwarantowane

  • Dodano: 2018-03-21 08:30, aktualizacja: 2018-03-21 08:43

#3biegiSWD to nazwa, którą sygnowane będą imprezy biegowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji CENTRUM. Rzecz dotyczy biegów: Błękitna Wstęga Balatonu (25 marca), IV Nocny Bieg z Gwiazdami (7 lipca) oraz XII Wodzisławski Półmaraton (18 listopada).

Ta niestandardowa klasyfikacja przygotowana dla sportowców biorących udział w wymienionych imprezach ma na celu stworzenie dodatkowej rywalizacji, jak i możliwości integracji zawodników w niej startujących.

W klasyfikacji końcowej #3biegiSWD mogą wziąć udział zawodnicy, którzy opłacili wpisowe każdego biegu głównego zgodnie z poszczególnymi regulaminami oraz ukończyli trzy biegi organizowane przez MOSiR CENTRUM. #3biegiSWD będą rozgrywane w dwóch kategoriach: kobiet, mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe.

O miejscu w klasyfikacji generalnej po wszystkich trzech biegach decyduje łączna suma punktów zawodników, którzy ukończyli wszystkie edycje #3biegiSWD. Wygrywa zawodnik i zawodniczka z największą liczbą punktów. W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej zawodników tej samej liczby punktów, sklasyfikowany wyżej jest ten zawodnik, który uzyskał wyższą lokatę podczas ostatniego biegu tj. XII Wodzisławskiego Półmaratonu.

O zasadach przyznawania punktów można przeczytać tutaj

Dla trzech najlepszych zawodników w kategorii mężczyzn i kobiet przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe. Nie przewiduje się nagród pieniężnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również