Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

30-latek z Czech ukradł kosmetyki. Został skazany na tymczasowy areszt

  • Dodano: 2024-03-22 16:15

Sklepowemu złodziejowi na drodze ucieczki stanął pracownik ochrony, więc go zaatakował. Policjanci zatrzymali agresora, usłyszał on zarzut kradzieży rozbójniczej. Obywatel Czech decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu.

Dokonał kradzieży kosmetyków

Wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o ujęciu przez pracownika ochrony sprawcy kradzieży sklepowej. Do zdarzenia miało dojść na terenie drogerii mieszczącej się przy ulicy 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim. Na miejsce pilnie pojechali mundurowi ogniwa patrolowo - interwencyjnego wodzisławskiej jednostki Policji. Okazało się, że 30-letni obywatel Czech dokonał kradzieży kosmetyków na łączną kwotę ponad 1,5 tysiąca złotych. Na drodze ucieczki stanął mu jednak 53-letni pracownik ochrony, ktorego złodziej zaatakował. Walka mężczyzn trwała kilka minut, ostatecznie 30-latek został obezwładniony. Policjanci, którzy już po chwili byli na miejscu i zatrzymali agresora.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, był przesłuchiwany przy udziale tłumacza. Sąd, na wniosek prokuratora postanowił aresztować go na 3 miesiące. O dalszym losie tego mężczyzny zdecyduje sąd, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również