Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

30-latek uderzył w sygnalizator świetlny. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu!

  • Dodano: 2023-04-05 06:30, aktualizacja: 2023-04-04 22:59

Mundurowi z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 30-letniego kierującego oplem. Mężczyzna zakończył swoją jazdę na sygnalizatorze świetlnym. Jak się okazało, posiadał on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i miał w organizmie ponad dwa promile.

Nieodpowiedzialny kierowca z powiatu wodzisławskiego

2 kwietnia tuż po północy, policjanci z wodzisławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Matuszczyka i Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Mundurowi ustalili, iż kierujący oplem, 30-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego jechał ulicą Matuszczyka, na skrzyżowaniu z ulicą Pszowską pojechał prosto i uderzył samochodem w słup sygnalizatora świetlnego. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile. Mężczyzna ponadto posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany, odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu i kierowanie samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialne zachowanie. To najczęściej nietrzeźwi kierujący są sprawcami najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Piłeś? Nie jedź! Bądź odpowiedzialny! - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również