Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

3 lata więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2024-05-02 11:45

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali kierującego mercedesem. Mężczyzna ten stracił panowanie nad pojazdem i najechał na barierę energochłonną. 44-latkowi grozi teraz konfiskata samochodu i kara 3 lat więzienia.

Kierowca pojechał po bandzie 

30 kwietnia br. około godziny 15 policjanci z wodzisławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który uderzył samochodem w bariery energochłonne. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący mercedesem, 44-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, jadąc ulicą Obywatelską w Rydułtowach, na łuku drogi jego pojazd zjechał z jezdni, wjechał na chodnik znajdujący się z prawej strony drogi i najechał na barierę energochłonną, tylną osią zawisł na tej barierze. Badanie alkomatem wykazało u niego 3 promile. Mężczyzna został zatrzymany, jego pojazd został czasowo zabezpieczony i trafił na policyjny parking. Nieodpowiedzialny 44-latek odpowie teraz za kierowanie samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu konfiskata auta i kara więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dbajmy o nasze bezpieczeństwo

Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialne zachowanie do kierujących, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą. Szczególnie teraz, kiedy trwa długi weekend majowy. Przypominamy, iż nietrzeźwi kierujący są najczęściej sprawcami najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Zadbajmy wspólnie, aby majówka była bezpieczna.

3 lata więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu/ fot. KMP Wodzisław


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również