Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wyposażenie do Twojej łazienki

  • Dodano: 2021-04-19 09:45

 Szykujesz się do remontu łazienki albo po prostu potrzebujesz wprowadzić do niej nieco odświeżenia i zastanawiasz się, gdzie znajdziesz potrzebne przedmioty? Jednym z lepiej znanych sklepów jest plytkilazienki.pl w którym można kupić kompletne wyposażenie łazienek i to niezależnie od tego jak będzie zaaranżowana przestrzeń. Sprawdźmy jakie ciekawe oferty przygotowali producenci sprzętu łazienkowego dla osób chcących zmienić łazienki w swoich domach i mieszkaniach.

Kabiny prysznicowe

Coraz więcej osób do swoich domów wybiera kabiny prysznicowe zamiast wanien. Jest to spowodowane głównie wielkością mieszkań oraz preferencjami osób, dla których szybki prysznic jest najlepszym rozwiązaniem. Kabina prysznicowa zajmuje w łazience mało miejsca a i tak gwarantuje wysoki komfort podczas korzystania z prysznicu. Wśród podstawowych zalet prysznica wymienia się ekonomię tego rozwiązania, gdyż prawdą jest, że zużywa się wtedy średnio mniej wody, ale w wannie również można brać prysznic.

Współczesne kabiny prysznicowe przybierają rozmaite kształty: kwadratowe, pięciokątne, półokrągłe, prostokątne, trójścienne czy kabiny przyścienne. Rozwiązaniem, które ostatnimi laty szturmem zdobywa polskie łazienki są kabiny typu Walk-in które nie posiadają brodzika i drzwi jedynym oddzieleniem od pozostałej części łazienki jest szklana tafla. W tego typu kabinach montuje się odpływy liniowe w posadzce, która musi posiadać odpowiedni spad. Taka kabina jest bardzo elegancka i doskonale sprawdza się w nowoczesnych łazienkach.

Wanny

Popularność kabin prysznicowych nie oznacza, że zainteresowanie wannami ustało. Wręcz przeciwnie, w wielu mieszkaniach znajdują się jeszcze stare żeliwne wanny, które zamieniane są na nowoczesne, eleganckie i wytrzymałe wanny akrylowe. Wanna podobnie jak kabiny prysznicowe dzielą się na kilka głównych podgrup jak wanny prostokątne, wanny wolnostojące, wanny narożne, wanny dwuosobowe czy wanny asymetryczne.
Wanna wolnostojąca to propozycja dla osób posiadających dużą łazienkę, chociaż i w mniejszych znajdzie zastosowanie o ile mówimy o wannie wolnostojącej przyściennej. Jest to pewnego rodzaju wyznacznik luksusu, kojarzący się ze spokojnymi i relaksującymi kąpielami. Wanny akrylowe dobrze trzymają ciepło a ich temperatura nie spada poniżej pokojowej, tak jak ma to miejsce w przypadku wanien stalowych. Wanny widziane są głównie w domach z dziećmi, gdyż praktycznie każdy rodzic zachwala możliwość kąpieli dziecka w wannie zamiast pod prysznicem.

Parawany nawannowe

Wśród przeciwników wanien pojawia się często informacja, że kąpiel jest fajna, ale jak chce się wziąć prysznic to potem cała łazienka jest zachlapana. Z pomocą przychodzą parawany nawannowy, które pozwalają ograniczyć chlapanie niemal do zera. Są to ścianki wykonane ze szkła montowane na wannie. Jest to nie tylko idealne rozwiązanie problemu chlapania, ale również estetyczne wydzielenie części kąpielowej od reszty łazienki. Taki manewr jest mile widziany w wielu łazienkach.

Meble łazienkowe

Oczywiście łazienka nie może istnieć bez funkcjonalnych mebli łazienkowych. Możemy tutaj wyróżnić np. szafki łazienkowe, regały łazienkowe, blaty łazienkowe czy półki łazienkowe. Meble do łazienek muszą spełniać szereg kryteriów, ale podstawowym jest odporność na warunki panujące w łazience. Wilgoć nie sprzyja zachowaniu dobrego stanu mebli, ale czołowi producenci tworzą meble dostosowane do wieloletniej służby w wilgotnym środowisku.

Akcesoria łazienkowe

Gdy już zadbasz o podstawowe elementy wyposażenia łazienki warto zainteresować się jej wykończeniem o funkcjonalne dodatki. Takie dodatki potrafią podnieść poziom estetyki łazienki, ale pełnią głównie rolę ułatwiającą dokonywania codziennych czynności higienicznych. Rynek akcesoriów łazienkowych jest bardzo szeroki a wśród najbardziej przydatnych znajdują się dozowniki mydła, wieszaki na ręczniki, lusterka kosmetyczne, uchwyty na papier toaletowy czy kosz na śmieci.

Wszystko w jednym miejscu

Jeżeli poszukujesz wszystkich wyżej wymienionych produktów sprawdź ofertę sklepu plytkilazienki.pl. W tym sklepie znajdują się produkty jedynie najbardziej uznanych marek jak BESCO, Corsan czy Ravak. Szeroka oferta sklepu pozwala wyposażyć całą łazienkę w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.