Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wakacyjny budżet

  • Dodano: 2017-06-26 08:00, aktualizacja: 2017-06-26 08:11

W natłoku obowiązków dnia codziennego wielu z nas nie ma czasu nawet spojrzeć za okno. Nie trzeba jednak być bardzo spostrzegawczym, by zobaczyć, że już dawno temu schowaliśmy zimowe kurtki do szaf i powoli wyciągamy z pudełek sandały i klapki. To może świadczyć tylko o jednym - wielkimi krokami zbliżają się wakacje! Jak mamy zamiar spędzić ten czas? Czy stan naszego konta idzie w parze z naszymi urlopowymi planami?

Od pobliskiego miasta do oceanicznych wysp
Rozpiętość kierunków naszych wyjazdów jest naprawdę duża. Osoby o niższych zarobkach wybierają zazwyczaj odwiedziny krewnych i przyjaciół w swojej okolicy. Podróżowanie może również polegać na poznawaniu zakątków naszego kraju - jest to opcja nieco tańsza, niż wyjazdy zagraniczne, na które w tym roku może sobie pozwolić jedynie co trzecia spośród wyjeżdzających osób.

Im dalej tym...
...drożej. Egzotyczne rośliny, drinki z palemką, lazurowe wybrzeża i gorące plaże -  wypoczynek, na który czekamy (i niekiedy odkładamy) przez cały rok ma niestety swoją cenę. Rosnący poziom zamożności polskich rodzin sprawia, że co druga rodzina zarabiająca powyżej 5000 zł wybierze się na wakacje za granicę. Kilkudniowy wypoczynek dla przeciętnej rodziny rzadko kosztuje mniej niż 3000 zł. Ze względu na duże koszty takiej wyprawy, nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić.

Im bliżej tym...
...tylko trochę taniej. Nasz kraj zapewnia różnorodne domu wypoczynku. Coś dla siebie znajdą tutaj pasjonaci gór, amatorzy sprzętów wodnych, czy opalania na piaszczystej plaży. Ostatni z tych kierunków, czyli Bałtyk, stanie się celem wyjazdowym aż 37% spośród wyjeżdzających na wakacje Polaków. W przeciwnym kierunku Polski wybiera się niemal dwa razy mniej osób. Wyjazdy takie kosztują bowiem niemało - nawet kilkudniowe wakacje w kraju to koszt conajmniej 2000 zł. Osoby mniej zamożne spędzają wakacje na wsi lub na Mazurach, gdzie cena takiego wyjazdu jest niemal dwa razy niższa.


Oszczędzanie, odkładanie...
Nie każdego stać na całkowite pokrycie kosztów urlopowej wycieczki z aktualnej pensji miesięcznej. Statystyki pokazują, że co druga wyjeżdżająca na wakacje rodzina musi oszczędzać pieniądze już 8 miesięcy przed planowanym wyjazdem, żeby w ogóle mógł się on odbyć. Tylko 25% osób nie musi dużo wcześniej odkładać pieniędzy na ten cel.  Innym sposobem pozyskania środków na wymarzony urlop jest wzięcie pożyczki - z tej opcji korzysta co roku prawie milion osób.
 

... albo szybkie pożyczanie 
Jedną z firm udzielających ekspresowych pożyczek jest Profi Credit. Kwota pożyczki w tej firmie może wynosić nawet 25 000 zł, ale na wakacje z pewnością wystarczy kwota 9000 zł - a taką można uzyskać nawet bez okazywania zaświadczenia od swojej pracodawcy. Pożyczka w Profi Credit oznacza ograniczenie formalności do minimum i szybki czas realizacji.

Można także skorzystać z oferty Rapida Money. To szybkie pożyczki dostęne w całości przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać 25 000 zł, a pieniądze są dostępne na dowolny cel – także na wakacje. Pożyczka dostępna jest również dla osób z negatywną historią kredytową. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest wskazanie dowolnego poręczyciela.

Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.zadluzenia.com/


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.