Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Terapia podologiczna - kiedy?

  • Dodano: 2017-06-20 17:45

Wyjątkowo zadbane i estetycznie prezentujące się stopy (niezależnie od pory roku) to jeden z największych atutów każdego człowieka. O pięknych stopach marzą głównie przedstawicielki płci pięknej. To kobiety właśnie, szczególnie wiosną czy latem, uwielbiają zakładać wdzięczne kreacje, uzupełniając je gustownymi butami z odkrytymi palcami i piętami.

Problemy z wyglądem stóp dotykają jednak większość z nas. Jakie efekty długotrwałych niedbałości można zaobserwować najczęściej? Z pewnością będą to spękane, nieładnie prezentujące się stopy, obecne na nich nieestetyczne odciski czy wrastające paznokcie, powodujące szereg różnych nieprzyjemnych konsekwencji. O tym, że terapia podologiczna staje się konieczna do przeprowadzenia, najczęściej decyduje specjalista z dziedziny podologii. Żeby jednak wiedzieć, czy nie znajduje się w grupie dużego ryzyka, warto skorzystać z dostępu do fachowej bazy wiedzy i wyszukiwarki sprawdzonych specjalistów. Podolodzy.pl to serwis stworzony właśnie w tym celu.

Praktyka pokazuje, że do gabinetów podologicznych zgłaszają się głównie pacjenci z bólem. Nieprzyjemne dolegliwości zazwyczaj nie pozwalają normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Najczęstszymi przyczynami bólu są stany zapalne w okolicach wrastających paznokci. Nierzadko ból powodują także zbyt duże zmiany skórne. I w takich przypadkach właśnie nie opłaca się czekać kilka miesięcy na terapię podologiczną. Działać trzeba właściwie natychmiast.

W jaki sposób najlepiej podejść do terapii stóp? Okres jesienno – zimowy jest najbardziej optymalnym czasem na rozpoczęcie terapii. To wówczas chodzimy w butach zakrywających stopy i nie widać tego, co zaleciłby nam podolog. Dla przykładu – nikt nie dostrzeże więc, że mamy założoną klamrę ortonyksyjną na wrastający paznokieć czy opatrunek, który skutecznie będzie działał na pozbycie się kurzajek czy długotrwałych odcisków.

I choć temat stóp pozostaje wciąż obszarem bliskim tabu, warto wiedzieć, że nie ma czego się wstydzić. Jedynie profilaktyka i właściwe leczenie dolegliwości zastosowane w czas może pozwolić cieszyć się pięknem zdrowych stóp przez okrągły rok – niezależnie od pory roku.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.